sobota, 10 sierpnia 2019 10:22

Pożar domu. Potrzebna pomoc

 
Pożar domu. Potrzebna pomoc źródło: OSP Witkowo

W piątkowe, późne popołudnie strażacy zostali zadysponowani do pożaru, jaki wystąpił w jednym z domów jednorodzinnych w Małachowie Szemborowice w gminie Witkowo.

Do zdarzenia doszło 9 sierpnia po godzinie 16:30. Wówczas to służby otrzymały zgłoszenie o pożarze, jaki został zauważony w jednym z budynków mieszkalnych we wsi Małachowo Szemborowice niedaleko Witkowa. Na miejsce zadysponowano OSP Witkowo oraz JRG Gniezno, a po dotarciu pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar, który wystąpił w kotłowni i już przenosił się do części mieszkalnej domu.

Jeden z druhów, który jeszcze przed przyjazdem OSP Witkowo rozpoznał sytuację, stwierdził iż wewnątrz budynku nie ma nikogo. Strażacy od razu po rozpoczęciu akcji rozpoczeli podaniu dwóch prądów wody w natarciu wewnątrz budynku oraz na zewnątrz. Jednocześnie, po opanowaniu sytuacji i ugaszeniu źródła pożaru, na zewnątrz wyniesiono spalone lub nadpalone przedmioty i dogaszono je przed budynkiem. 

źródło: OSP Witkowo

W serwisie zrzutka.pl rozpoczęła się akcja zbiórki na poszkodowanych w pożarze, którzy nie mają wystarczających środków finansowych na wyremontowanie domu. Więcej informacji na stronie https://zrzutka.pl/46u2zt

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane