poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:24

Strażacy wezwani do poparzonego dziecka

 
Strażacy wezwani do poparzonego dziecka archiwum redakcji

W niedzielne południe druhowie z OSP Witkowo zostali zadysponowani do pomocy w jednym z domów w ich miejscowości, gdzie doszło do poparzenia dziecka.

Sytuacja miała miejsce 11 sierpnia około godziny 12:30. Wówczas jednostka otrzymała dyspozycję do dziecka, które miało ulec poparzeniu w jednym z domów na terenie Witkowa. W celu udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy, na miejsce udały się dwa zastępy.

Po dotarciu pod wskazany adres okazało się iż dziecko ma 9% poparzenia ciała. Znajdowało się pod opieką rodziców, którzy chłodzili miejsce obrażenia wodą. Ratownicy na miejsce przybyli z zestawami PSP R1, w których znajdują się specjalistyczne opatrunki hydrożelowe, służące do zabezpieczania miejsc oparzeń. Po dotarciu zadysponowanego zespołu ratownictwa medycznego, dziecko zostało przekazane do karetki i przetransportowano je do szpitala.

źródło: OSP Witkowo

3 komentarzy

  • Link do komentarza ela poniedziałek, 12 sierpnia 2019 14:36 napisane przez ela

    Tak to prawda , ale i tak nie zawsze da się upilnować.

  • Link do komentarza Matka2 poniedziałek, 12 sierpnia 2019 10:18 napisane przez Matka2

    Do *matka*: Niestety, taki wypadek to ułamek sekundy. Jeśli dziecko jest żywe, to rodzic nie jest w stanie trzymać dziecka za rękę 24h/dobe.

  • Link do komentarza matka poniedziałek, 12 sierpnia 2019 09:22 napisane przez matka

    mając dzieci trzeba mieć oczy naokoło głowy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane