Wydrukuj tę stronę
środa, 14 sierpnia 2019 07:14

Poseł apeluje do starosty ws. nowego dyrektora szkoły

 
Poseł apeluje do starosty ws. nowego dyrektora szkoły archiwum redakcji

Sprawa wyboru nowego dyrektora Ekonomika oraz filmu z jego udziałem ma swoją kontynuację - sprawą zainteresował się poseł Krzysztof Ostrowski, który zdecydował się zareagować na ten materiał.

Rozesłany między mieszkańcami trzy tygodnie temu krótki film, w którym występuje Łukasz Muciok (zaproponowany przez komisję kandydat na nowego dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych), który zdaniem jednych budzi kontrowersje, a według innych jest wyrazem wolnej twórczości, wciąż budzi przyczynek do dyskusji. Tym razem, jak poinformował o tym poseł Krzysztof Ostrowski, zdecydował się on zareagować na ten materiał.

Jak wczoraj poinformował na swojej stronie społecznościowej: Dziś podczas spotkania w starostwie zaapelowałem do starosty gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego o niemianowanie Łukasza Mucioka. na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. Wcześniej w tej sprawie interweniowałem także u wielkopolskiej kurator oświaty, Elżbiety Leszczyńskiej - pisze Krzysztof Ostrowski i dalej dodaje, co stało za tym, by zareagować na materiał rozpowszechniany w sieci: Sprawowanie funkcji dyrektora placówki dydaktycznej zobowiązuje do określonych postaw, kultury i powagi. Dyrektor swym zachowaniem powinien dawać przykład, wzbudzać szacunek i uznanie. Moim zdaniem, Łukasz Muciok, biorąc udział w porażającym prymitywizmem i wulgarnością filmiku, stał się zaprzeczeniem tego, co reprezentować powinien dyrektor szkoły i wartości, w których powinna być wychowywana młodzież. Swoim zachowaniem naraża na utratę zaufania rodziców do całej szkoły. Uważam więc, że nie powinien pełnić funkcji dyrektora.

Kandydatura nowego dyrektora dopiero została zaproponowana Zarządowi przez komisję konkursową (wystartował tylko jeden kandydat). Decyzja co do jej uznania zapadnie na posiedzeniu w najbliższym czasie.

15 komentarzy