środa, 14 sierpnia 2019 08:19

Będzie audyt w szpitalu

 
Będzie audyt w szpitalu archiwum redakcji

Gnieźnieńska lecznica złożyła zamówienie na przeprowadzenie audytu Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Dodatkowo ma być przygotowany plan naprawczy.

W ubiegłym tygodniu Szpital Pomnik Chrztu Polski opublikował treść zamówienia, w którym szukał wykonawcy audytu oraz planu naprawczego dla całej placówki. Działania podjęte w tym kierunku mają na celu nakreślenie dalszej przyszłości szpitala.

Jak wynika z założeń, które musi spełnić wykonawca, audyt ma stanowić opracowanie pełnej informacji na temat bieżącej sytuacji szpitala, w tym w szczególności jego sytuacji ekonomiczno-finansowej, rentowności niektórych komórek działalności medycznej, oceny organizacji pracy, analizy zatrudnienia, oceny infrastruktury, a także analizy działalności medycznej poprzez ocenę kontraktu. Dodatkowo w dokumencie mają zostać wskazane nieefektywności występujące w lecznicy oraz analiza dostosowania szpitala do wymagań wynikających z obowiązujących przepisów.

Sam plan naprawczy, który ma stanowić integralną część pracy, ma zapewnić "poprawę jakości działania jednostki, wzrost rentowności działalności, poprawę płynności finansowej, a w konsekwencji zbilansowanie działalności Szpitala w perspektywie 3 lat". Wykonawca musi przedstawić sprawozdania finansowe i kształtowanie podstawowych wskaźników na okres 2019-2022 roku. 

Zamówienie, które zostało opublikowane 5 sierpnia, miało zostać rozstrzygnięte już w miniony piątek. Jak się jednak okazało, dopiero we wtorek poinformowano, że postępowanie zostało unieważnione "z przyczyn formalnych". Nowe zamówienie zostało ogłoszone tego samego dnia, a zainteresowani mają czas na składanie do najbliższego piątku 16 sierpnia. Wykazać się muszą doświadczeniem przy tego typu działaniach w przypadku co najmniej 5 innych szpitali - na wykonanie zadania w przypadku gnieźnieńskiej lecznicy będą mieli około miesiąca.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza humanista środa, 14 sierpnia 2019 13:12 napisane przez humanista

    Wystarczy zmienić dyrektorów na kompetentnych; w wydziale zdrowia i w szpitalu.

  • Link do komentarza rezigiusz środa, 14 sierpnia 2019 09:52 napisane przez rezigiusz

    Zadam jedno pytanie a mianowicie za ile ten zamówiony audyt +/-

  • Link do komentarza Luluś środa, 14 sierpnia 2019 08:52 napisane przez Luluś

    Wypisz wymaluj takie zadania powinien realizować wydział Zdrowia w starostwie z Panią Boruszewską na czele który nadzoruje szpital, albo i nie? Dlaczego tego nie robi? Z powodu braku kadry? To są bardzo poważne pytania. Ile miesięcznie kosztuje utrzymanie wydziału zdrowia?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane