wtorek, 20 sierpnia 2019 10:57

Kierowcy z promilami zatrzymani podczas kontroli na drogach

 
Kierowcy z promilami zatrzymani podczas kontroli na drogach archiwum redakcji

Na drogach powiatu gnieźnieńskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość kilkuset kierujących.

W czasie trwania akcji, kierujący mogli spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach naszego powiatu. Policjanci sprawdzili trzeźwość prawie 600 osób, kierujących pojazdami.

W trakcie tych działań mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd „na podwójnym gazie”. Jeden z nich – 39-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego został zatrzymany do kontroli drogowej w Czerniejewie - już stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości fiatem. Przeprowadzone badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny 58-letni mieszkaniec naszego powiatu kierował w Mielnie samochodem ciężarowym marki Iveco mając w organizmie 1,3 promila. Obaj będą odpowiadać przed sądem.

Policja apeluje do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominają, by nie pozwalać pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, albo pieszy idący chodnikiem lub poboczem zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane