czwartek, 22 sierpnia 2019 13:54

Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki

 
Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki fot. Rafał Wichniewicz

Do dramatycznie wyglądającego wypadku drogowego doszło w czwartkowe południe na drodze krajowej nr 15. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło 22 sierpnia, chwilę po godzinie 12:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na obwodnicy Gniezna w ciągu drogi krajowej nr 15, około 1,5 kilometra za węzłem Róża (na wysokości Wełnicy) doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych oraz samochodu osobowego marki Hyundai. 

W wyniku tego ostatni z pojazdów zjechał do przydrożnego rowu. Około sto metrów dalej pierwsza z ciężarówek (typu cysterna do przewozu materiałów sypkich) stanęła w poprzek drogi, a ciągnik siodłowy wpadł do rowu i stanął w płomieniach - kierowca tego pojazdu zdążył jednak wyjść z niego o własnych siłach. Druga z ciężarówek, przewożąca materiały w kontenerach, także stanęła w poprzek drogi, a jej kierowca został zakleszczony wewnątrz kabiny - strażakom udało się go wyciągnąć z pojazdu po około 50 minutach. 

 

Jak przekazał nam st. kpt. Jarosław Łagutoczkin z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, w zdarzeniu ucierpiały w sumie trzy osoby - kierujący pojazdami. Na miejsce zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na tę chwilę droga krajowa nr 15 jest zablokowana - utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez długi czas. Okoliczności wypadku ustali policja.


2 komentarzy

  • Link do komentarza EagleEye piątek, 23 sierpnia 2019 07:42 napisane przez EagleEye

    Na tym odcinku powinien być zakaz wyprzedzania od kierunku Gniezna czyli tzw. podwójna linia ciągła. Sam bym tam został uderzony przez auto które tam wyprzedzało ciężarówkę a do tego kierowcy zjeżdżają na prawa stronę zapraszając ich wyprzedzających do wyprzedzania nawet przy jadącym acie z przeciwka. Dla mnie ten fragment DK15 jest jednym z gorzej przemyślanych

  • Link do komentarza kierowca czwartek, 22 sierpnia 2019 20:59 napisane przez kierowca

    Ta obwodnica to droga smierci. Pojazdy jeżdżą tam, jak na złamanie karku. Nie wiem, kto miał winę, ale winny powinien za to odpowiadać całym swoim majątkiem. Inaczej nigdy nie dojdziemy do ładu na polskich drogach. A tak przy okazji prośba do gnieźnieńskiej policji. Jechałem do domu w tym czasie nieco okrężną drogą przez Orcholską i w prawo na Jankówko. To, co wyprawiają tam kierowcy to woła o pomstę do nieba. Na licznikach powyżej setka, a drogą biegają biegacze, jeżdżą spacerowo rowerzyści, żadnych kamizelek, widoczność ich momentami zerowa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane