Wydrukuj tę stronę
czwartek, 22 sierpnia 2019 13:54

Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki

 
Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki fot. Rafał Wichniewicz

Do dramatycznie wyglądającego wypadku drogowego doszło w czwartkowe południe na drodze krajowej nr 15. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło 22 sierpnia, chwilę po godzinie 12:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na obwodnicy Gniezna w ciągu drogi krajowej nr 15, około 1,5 kilometra za węzłem Róża (na wysokości Wełnicy) doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych oraz samochodu osobowego marki Hyundai. 

W wyniku tego ostatni z pojazdów zjechał do przydrożnego rowu. Około sto metrów dalej pierwsza z ciężarówek (typu cysterna do przewozu materiałów sypkich) stanęła w poprzek drogi, a ciągnik siodłowy wpadł do rowu i stanął w płomieniach - kierowca tego pojazdu zdążył jednak wyjść z niego o własnych siłach. Druga z ciężarówek, przewożąca materiały w kontenerach, także stanęła w poprzek drogi, a jej kierowca został zakleszczony wewnątrz kabiny - strażakom udało się go wyciągnąć z pojazdu po około 50 minutach. 

 

Jak przekazał nam st. kpt. Jarosław Łagutoczkin z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, w zdarzeniu ucierpiały w sumie trzy osoby - kierujący pojazdami. Na miejsce zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na tę chwilę droga krajowa nr 15 jest zablokowana - utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez długi czas. Okoliczności wypadku ustali policja.


Galeria

2 komentarzy