sobota, 31 sierpnia 2019 09:50

Kręć kilometry dla rowerowej stolicy Polski

  UM (opr)

Z początkiem września Miasto Gniezno przystępuje do rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do akcji może włączyć się każdy, kto jeździ rowerem.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Bydgoszcz, które stworzyło aplikację odmierzającą odległość pokonaną rowerem i zlicza punkty na rzecz każdego miasta. Co trzeba zrobić, by dołączyć do rywalizacji? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, a następnie w zakładce „Rywalizacja" wybrać „Ogólne" Rowerowa Stolica Polski, a po tym z menu miast wybrać "Gniezno". Ważne by w czasie jazdy mieć włączoną lokalizację, która pozwala dokładnie odmierzyć pokonaną odległość.

Miasto Gniezno przygotowało specjalne gadżety, które po nieinwazyjnym montażu do rowerów (plakietki mocowane na gumce) mają przypominać cyklistom o uruchomieniu aplikacji przy każdym ruszaniu w drogę. Będzie można je odebrać w trakcie sobotniego koncertu kończącego KFA2019 w namiocie ustawionym przy scenie, również w MOK-u i Urzędzie Miejskim (w godzinach pracy), a także przy kolejnych inicjatywach rowerowych, jakie odbędą się w temacie rowerów:

- 7 września o godzinie 14:00 odbędzie się Piknik Rowerowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 6, podczas którego funkcjonariusze gnieźnieńskiej Komendy Policji przedstawią zasady poprawnego i bezpiecznego przemieszczania się rowerami. W ramach wydarzenia rowerzyści będą zaproszeni do rekreacyjnej przejażdżki wokół jeziora Winiary z włączoną aplikacją.

- w każdy wtorek i czwartek września, zawsze o godzinie 18:30, ale w innej części miasta, planowane są „Spotkania Rowerowe". W trakcie ich trwania, mieszkańcy zaproszeni będą do kręcenia kilometrów dla Gniezna.  Spotkania mają charakter otwarty, jednak każde z nich adresowane będzie do konkretnej grupy.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Tomi wtorek, 03 września 2019 10:34 napisane przez Tomi

  A gdzie w Gnieźnie można kręcić te kilometry?W naszym mieście jest zaledwie kilka ścieżek rowerowych które są krótkie i nie łączą się ze sobą. Brak też przejazdów rowerowych obok przejścia do pieszych przez jezdnię. A przejazd przez pasy grozi mandatem. Jednym słowem brak infrastruktury rowerowej w Pierwszej Stolicy Polski.Miasto nie jest przyjazne dla poruszających się rowerem.

 • Link do komentarza rower poniedziałek, 02 września 2019 08:23 napisane przez rower

  Sławek - nawet nie wiesz ilu w Gnieźnie i okolicy jest długodystansowców co robią po 200-500 km na rowerze w jeden dzień.

 • Link do komentarza Sławek niedziela, 01 września 2019 19:21 napisane przez Sławek

  Może dla Gniezna byłyby szanse ale w rywalizacji powiatowej , chociaż kto wie czy z Łubowem by Gniezno nie przegrało

 • Link do komentarza rowerowiec niedziela, 01 września 2019 11:00 napisane przez rowerowiec

  Micio, na co coś tak głupiego jak Masa Krytyczna? po co chcesz blokować ruch samochodowy w mieście? porób sobie kółka na Wenecji.

 • Link do komentarza B.Dz sobota, 31 sierpnia 2019 23:17 napisane przez B.Dz

  Bydgoszcz zdecydowanie bardziej zaludniona niż Gniezno. To uważam za wadę tego całego wydarzenia. I trochę będzie to niesprawiedliwe. Aczkolwiek sam zapisałem się i zamierzam dla Gniezna wykręcić tyle kilometrów na ile pozwoli mi czas :-) nocy I mocy przybywaj :-)

 • Link do komentarza Micio sobota, 31 sierpnia 2019 10:13 napisane przez Micio

  Dlaczego w jakiejś dziwnej aplikacji to jest zorganizowane? Kto to używa? Może warto co tydzień przeprowadzać jakąś masę krytyczna ulicami Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane