Wydrukuj tę stronę
sobota, 31 sierpnia 2019 09:50

Kręć kilometry dla rowerowej stolicy Polski

  UM (opr)

Z początkiem września Miasto Gniezno przystępuje do rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do akcji może włączyć się każdy, kto jeździ rowerem.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Bydgoszcz, które stworzyło aplikację odmierzającą odległość pokonaną rowerem i zlicza punkty na rzecz każdego miasta. Co trzeba zrobić, by dołączyć do rywalizacji? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, a następnie w zakładce „Rywalizacja" wybrać „Ogólne" Rowerowa Stolica Polski, a po tym z menu miast wybrać "Gniezno". Ważne by w czasie jazdy mieć włączoną lokalizację, która pozwala dokładnie odmierzyć pokonaną odległość.

Miasto Gniezno przygotowało specjalne gadżety, które po nieinwazyjnym montażu do rowerów (plakietki mocowane na gumce) mają przypominać cyklistom o uruchomieniu aplikacji przy każdym ruszaniu w drogę. Będzie można je odebrać w trakcie sobotniego koncertu kończącego KFA2019 w namiocie ustawionym przy scenie, również w MOK-u i Urzędzie Miejskim (w godzinach pracy), a także przy kolejnych inicjatywach rowerowych, jakie odbędą się w temacie rowerów:

- 7 września o godzinie 14:00 odbędzie się Piknik Rowerowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 6, podczas którego funkcjonariusze gnieźnieńskiej Komendy Policji przedstawią zasady poprawnego i bezpiecznego przemieszczania się rowerami. W ramach wydarzenia rowerzyści będą zaproszeni do rekreacyjnej przejażdżki wokół jeziora Winiary z włączoną aplikacją.

- w każdy wtorek i czwartek września, zawsze o godzinie 18:30, ale w innej części miasta, planowane są „Spotkania Rowerowe". W trakcie ich trwania, mieszkańcy zaproszeni będą do kręcenia kilometrów dla Gniezna.  Spotkania mają charakter otwarty, jednak każde z nich adresowane będzie do konkretnej grupy.

6 komentarzy