poniedziałek, 02 września 2019 11:49

Inauguracja roku szkolnego w I LO

 

W murach gnieźnieńskiej Almae Matris odbyło się rozpoczęcie kolejnego roku nauki. W ławkach szkół średnich zasiądzie blisko 5400 uczniów.

W tym roku powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 miało miejsce w auli I Liceum Ogólnokształcącego. W placówce, w której swoją naukę w tym roku zaczęły dwa roczniki pierwsze - ze szkół podstawowych i zlikwidowanych gimnazjów, sale lekcyjne wypełni w tym roku 665 uczniów, uczących się w 22 oddziałach.

- Wyjście ze szkoły ponadgimnazjalnej, ponadpodstawowej i przejście do szkoły średniej, jest to taki moment, kiedy właściwie powoli wchodzimy w życie dorosłe, ponieważ podejmujemy świadome decyzje. To wy podjęliście taką, że chcecie być w takiej, a nie innej szkole. Chcę wam pogratulować, że wybraliście te placówki, które są związane z naszym powiatem - mówił starosta Piotr Gruszczyński, zwracając się do zgromadzonych w auli. 

- Dla was to początek licealnej drogi, więc pewnie czujecie radość, ale i trochę niepewności. Zawsze co nowe wywołuje w nas mieszane uczucia. Ze swojej strony mogę zapewnić, że już po kilku dniach poczujecie się w naszej szkole jak w domu. W naszym liceum wszyscy jesteśmy jak jedna, wielka rodzina, w której wzajemnie się wspieramy. Niech szkoła stanie się dla was miejscem przygody intelektualnej, a każdy dzień nauki będzie okazją do odkrywania waszych pasji, potencjałów oraz budzenia ciekawości świata, która w was drzemie - przekazał Paweł Matkowski, dyrektor I LO.

Ogółem w tym roku naukę w szkołach średnich rozpoczęło blisko 5400 uczniów, z czego 2200 to pierwszoklasiści. Opiekę nad nimi sprawować będzie 638 pracowników pedagogicznych.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza a1rh poniedziałek, 02 września 2019 15:56 napisane przez a1rh

    W I LO, a nie w ekonomiku z nowatorskim przedstawieniem w tle? Oj panie Starosto, zabrakło konsekwencji we wspieraniu powiatowego pupila.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane