środa, 04 września 2019 10:24

Kłecko upamiętni rocznicę obrony miasta

 
Kłecko upamiętni rocznicę obrony miasta zdjęcie nadesłane

W najbliższą niedzielę w Kłecku odbędą się obchody 80. rocznicy cywilnej obrony tej miejscowości przed nacierającymi wojskami niemieckimi. W programie m.in. bieg pamięci poległych oraz rekonstrukcja historyczna.

Tegoroczne obchody, upamiętniające tragiczne dni września 1939 roku, są okazją do uczczenia pamięci tych, którzy zdecydowali się pokazać iż Wielkopolska nie zamierza tak łatwo poddawać się hitlerowskiemu napastnikowi. Wspomnienie o trzystu mieszkańcach Kłecka i okolic, którzy za swoją postawę musieli później zapłacić najwyższą cenę, jest momentem do chwili zadumy, ale i lekcją historii. 

8 września 2019 roku, w 80. rocznicę cywilnej obrony Kłecka, odbędą się obchody, które zostały podzielone na część oficjalną oraz mniej oficjalną. Tego dnia (niedziela) zaplanowano akcję krwiodawstwa, kolejną edycję biegu pamięci, a także mszę świętą, rekonstrukcję historyczną, wystawy i apel.

Program obchodów:

9:30 Akcja Honorowego Krwiodawstwa (krwiobus na Rynku w Kłecku)

10:00 Otwarcie okolicznościowej wystawy plenerowej (Rynek)

15:00 II Bieg Pamięci Obrońców Kłecka (Rynek)

18:00 Msza święta w intencji cywilnych obrońców Kłecka (kościół parafialny)

19:00 Rekonstrukcja historyczna cywilnej obrony Kłecka (Rynek)

20:00 Uroczysty Apel Pamięci

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane