czwartek, 05 września 2019 13:01

Zarządca nie widzi potrzeby budowy sygnalizacji

 
Zarządca nie widzi potrzeby budowy sygnalizacji źródło: Google Street View

Zmotoryzowani i piesi mieszkańcy nie czują się bezpiecznie, chcąc przejechać przez skrzyżowanie Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego oraz ul. Gdańskiej. Zarządca jednak nie widzi potrzeby budowy sygnalizacji świetlnej.

Mowa o skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 194A z ul. Gdańską, położoną przy wyjeździe w kierunku S5 i Bydgoszczy (w rejonie dwóch stacji paliw). Kierowcy, którzy często korzystają z przejazdu w tym miejscu wiedzą, że chcąc zjechać z TZG w kierunku ul. Gdańskiej niejednokrotnie muszą przepuścić pojazdy jadące z przeciwnej strony z dużą prędkością. Wielu też musi liczyć na "łaskawość", kiedy chcą z ul. Gdańskiej skręcić w kierunku Łabiszynka lub też jechać na wprost. Ze skrzyżowania korzysta też sporo mieszkańców Goślinowa i okolic, którzy pokonują przejście dla pieszych - znajduje się na łuku szerokiej drogi.

W tej sprawie w ostatnim czasie po raz kolejny apelowali mieszkańcy Goślinowa, którzy wnioskowali o budowę sygnalizacji świetlnej właśnie dedykowanej pieszym, którzy niejednokrotnie długo muszą czekać, aż jakikolwiek samochód przepuści ich przez jezdnię, a oni sami bezpiecznie pokonają kilka pasów ruchu. - Stoimy na stanowisku, że skoro samochody powinny zatrzymywać się przed przejściem (co jest bardzo rzadką sytuacją) to zamontowanie sygnalizacji świetlnej nie będzie wstrzymywać ruchu na przytaczanym odcinku drogi, a przyczyni się jedynie do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom w/w miejscowości - czytamy w piśmie mieszkańców Goślinowa. Wskazują przy tym na znaczne przekraczanie prędkości przez samochody i utrudnienia przy włączaniu się do ruchu na główną szosę: - W godzinach szczytu, samochody potrafią czekać tuż za rondem, które znajduje się przy galerii handlowej. Jest to odległość kilkuset metrów. Pokazuje to skalę problemu, z jakim muszą mierzyć się mieszkańcy samego Gniezna oraz innych miejscowości, kiedy to wracają do swoich domów. Mieszkańcy wskazują przy tym iż w okolicach Goślinowa powstają kolejne osiedla domów jednorodzinnych, przez co problem ten będzie tylko narastał. Pismo w tej sprawie było kierowane do Gminy Gniezno jeszcze w grudniu 2018 roku. 

W sprawie miały się odbyć spotkania władz samorządowych z zarządcą drogi. Jak jednak wynika z pisma przesłanego przez WZDW w sierpniu br., nie widzi on potrzeby budowy sygnalizacji świetlnej: - Przedmiotowe przejście dla pieszych znajduje się blisko skrzyżowania. Budowa sygnalizacji świetlnej tylko na przejściu spowodowałaby utrudnienia w ruchu na poszczególnych wlotach, a zatem całe skrzyżowanie musiałoby zostać przeprojektowane pod kątem zastosowania sygnalizacji pełnej - twierdzi WZDW i dalej argumentuje, dlaczego wniosek mieszkańców nie znajduje uzasadnienia: - Niemniej jednak z uwagi na to, że przejście posiada oznakowanie aktywne, jest doświetlone oraz wprowadzono ograniczenie prędkości na skrzyżowaniu (do 60 km/h od strony Bydgoszczy oraz do 70 km/h od strony Gniezna) i jest ono widoczne dla kierujących pojazdami WZDW nie przychyla się do wniosku o montaż sygnalizacji. 

źródło cytatów: Facebook Goślinowo k/Gniezna

22 komentarzy

 • Link do komentarza wściekły poniedziałek, 16 września 2019 07:36 napisane przez wściekły

  Jeżeli to droga wojewódzka, to kto dyrektoruje oddziałem dróg wojewódzkich w Gnieźnie ? Jego ekscelencja panicz Szczepański ???

 • Link do komentarza znawca środa, 11 września 2019 09:49 napisane przez znawca

  wściekły - to nie jest droga krajowa - to jest droga wojewódzka o oznaczeniu W1A już od ładnych paru lat.

 • Link do komentarza kierowca środa, 11 września 2019 08:57 napisane przez kierowca

  Do Mk-przecież tam już był jeden śmiertelny wypadek, to za mało na poprawę skrzyżowania dla bezpieczeństwa,???

 • Link do komentarza spokojny środa, 11 września 2019 08:12 napisane przez spokojny

  wściegłego zalała żółć? przecież jest napisane, że droga jest wojewódzka, a nie krajowa

 • Link do komentarza wściekły środa, 11 września 2019 07:22 napisane przez wściekły

  Jest to droga KRAJOWA. Decyzje w jej sprawie zapadają więc aż w Poznaniu Jeżeli nasi posłowie nowi- starzy nie zainterweniują to nie liczcie na to że kierownik oddziału w Gnieźnie z ulicy Reymonta cokolwiek Nam gnieźnianom załatwi !!

 • Link do komentarza anna sobota, 07 września 2019 18:31 napisane przez anna

  Avalon i Mike tam zginęła juz mloda kobieta na miejscu i chyba czas przypomniec zarządcy o tym... moze Pan zarzadca nie stoi tam 30 min poczawszy od rondelka do samego wyjazdu w str Bydgoszczy to mu tego zycze dzien w dzien i smacznego obiadu na kolację!!!!

 • Link do komentarza Julian sobota, 07 września 2019 01:57 napisane przez Julian

  Samochody powinny zatrzymywać się przed przejściem??? Jaki to przepis?

 • Link do komentarza zw37 piątek, 06 września 2019 23:11 napisane przez zw37

  Przecież już tyle tam wypadków było i potrąceń... Zarządca drogi chyba ma bezpieczeństwo ludzi w tyłku. Wyjechać czasami od strony galerii po pociągu lub w godzinach szczytu to masakra. Wszyscy tam gnają 100 km/h i wpychają się pod koła non stop. To bardzo niebezpieczne miejsce. Naprawdę szokująca informacja, że nikt nie myśli o bezpieczeństwie ludzi tam u góry

 • Link do komentarza Wivaldi piątek, 06 września 2019 22:00 napisane przez Wivaldi

  Przecież to skrzyżowanie ma już kilka ofiar śmiertelnych . Na pewno policja ma dokładne dane . Sam widziałem tam wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Widocznie to za mało dla władz WZDW.

 • Link do komentarza Mieszkanka piątek, 06 września 2019 13:51 napisane przez Mieszkanka

  Mieszkam w Goślinowie codziennie pokonuje ta trasę pieszo kilka razy. Kierowy nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości i pędzą jak szaleni. Niejednokrotnie widziałam jak ludzie myląc zjazdy na stacje lotos przejeżdżają przez przejście dla pieszych i chodnik mało brakowało a by mnie potracono. Na co oni czekają aż naprawdę ktoś zginie. Z tego przejścia dla pieszych korzysta bardzo dużo ludzi osiedle się rozbudowuje, aż strach puścić dzieci samych do szkoły

 • Link do komentarza Mieszkanka piątek, 06 września 2019 13:44 napisane przez Mieszkanka

  Mieszkam w Goślinowie codziennie pokonuje ta trasę pieszo kilka razy. Kierowy nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości i pędzą jak szaleni. Niejednokrotnie widziałam jak ludzie myląc zjazdy na stacje lotos przejeżdżają przez przejście dla pieszych i chodnik mało brakowało a by mnie potracono. Na co oni czekają aż naprawdę ktoś zginie. Z tego przejścia dla pieszych korzysta bardzo dużo ludzi osiedle się rozbudowuje, aż strach puścić dzieci samych do szkoły

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 06 września 2019 11:26 napisane przez Gnieźnianin

  Jak ktoś zginie , a wiele nie brakuje to zarządca zmieni zdanie ... Czy warto ...?

 • Link do komentarza mk piątek, 06 września 2019 05:27 napisane przez mk

  Jedno słowo: RONDO

 • Link do komentarza Nadia czwartek, 05 września 2019 22:46 napisane przez Nadia

  Porażka.... średnio raz na 3 miesiące jest tam jakąś stłuczka....
  Wyjeżdża się na może się uda.... dziwię się że wcześniej się tym nie zainteresowali. Jeśli poszlaby petycja chętnie się podpiszę i wiem że wszyscy których znam zrobią to samo

 • Link do komentarza Mik czwartek, 05 września 2019 21:08 napisane przez Mik

  Najlepiej olać temat my zwykli ludzie nie mamy nic do gadania ale gdyby jakiś poseł lub os. na wyższym stanowisku korzystała by że skrzyżowania lu przejścia dla pieszych to bez dyskusji powstała by odrazu sygnalizacja świetlna albo rondo. Za mało było wypadków musi wydarzyć się coś bardziej strasznego to może wtedy pomyślą.

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 05 września 2019 18:25 napisane przez kierowca

  Jest tyle miejsca na kładkę lub przejście podziemne. Niestety do dzisiejszego dnia budowy dróg są z poprzednich epok. Śmieszne mini ronda, szerokość pasów jak dla matizów o dziurawych chodnikach nie wspominać.

 • Link do komentarza Mike czwartek, 05 września 2019 17:53 napisane przez Mike

  Skrzyżowanie jest niebezpieczne, trudno jest wjechać lub przejechać bezpiecznie przez DK.
  Czekają do kolejnego śmiertelnego wypadku. Wówczas winni będą kierowcy.

 • Link do komentarza Mike czwartek, 05 września 2019 17:53 napisane przez Mike

  Skrzyżowanie jest niebezpieczne, trudno jest wjechać lub przejechać bezpiecznie przez DK.
  Czekają do kolejnego śmiertelnego wypadku. Wówczas winni będą kierowcy.

 • Link do komentarza Kamila czwartek, 05 września 2019 17:38 napisane przez Kamila

  Bardzo przykre i słabe podejście do tematu, brak bezpieczenstwa na drodze, tyle wypadków i jeszcze nic Nikogo nierusza, brak słów!

 • Link do komentarza avalon czwartek, 05 września 2019 16:23 napisane przez avalon

  Sorry że komentarz pod komentarzem, ale przypomniałem sobie o tym filmie:

  https://www.youtube.com/watch?v=J9eG5HB8iLM

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane