wtorek, 10 września 2019 10:45

Dwa mózgi. Dlaczego tak trudno zrozumieć własne dzieci?

  Materiał prasowy
Dwa mózgi. Dlaczego tak trudno zrozumieć własne dzieci? zdjęcie nadesłane

Jak rozwija się mózg dziecka? Dlaczego tak trudno zrozumieć własne dzieci? Czym różni się mózg nastolatka od mózgu dorosłego człowieka? Uczeń to nie dyktafon, a nauczyciel to nie megafon – czyli jak wiedza o funkcjonowaniu układu nerwowego pomóc może w przygotowywaniu i przeprowadzaniu lekcji? I co my, rodzice i nauczyciele, możemy zrobić, by nasze dzieci uczyły się szybciej, lepiej i łatwiej – a przede wszystkim, skutecznie? 

W najbliższą sobotę będzie można o tym porozmawiać z czołowymi ekspertami w Polsce. Już 14 września w Gnieźnie odbędzie się konferencja pt. "Neurodydaktyka w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży". Wydarzenie jest przeznaczone dla nauczycieli, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesną edukacją.

Neurodydaktyka to światowy trend w nauce. Podczas konferencji dowiemy się m.in., jak rozwija się mózg człowieka i co może wydarzyć się, gdy rozwój ten nie przebiega prawidłowo. Poznamy także warunki kształtowania się seksualności najmłodszych. Przyjrzymy się neuronalnym podstawom emocji i zastanowimy, jak wspierać dzieci w dążeniu do emocjonalnej dojrzałości. Przede wszystkim jednak dyskutować będziemy o tym, w jaki sposób neuronauka może pomóc w efektywniejszym uczeniu się i nauczaniu.

W konferencji wezmą w niej udział wybitni specjaliści z całego kraju, m.in. Marek Kaczmarzyk, jeden z czołowych polskich neurodydaktyków, autor kanału na YouTube "Neurodydaktyka doktora Kaczmarzyka" oraz strony na Facebooku.

Zapisywać można się na stronie GSW Milenium. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapraszamy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane