wtorek, 10 września 2019 13:44

Kopali, rozbijali, wyrywali. Wandale z zarzutami

 
Kopali, rozbijali, wyrywali. Wandale z zarzutami źródło: KPP Gniezno

Trzech młodych sprawców usłyszało zarzuty za dewastacje, jakich dopuścili się na terenie Łubowa. Straty są wysokie.

W sobotni poranek, 7 września mieszkańców przechadzających się po Łubowie mógł zastać przykry widok. Krzewy znajdujące się w Otwartej Strefie Aktywności, położone na terenie tej wsi, zostały wyrwane i porozrzucane, a znajdujące się tam przyrządy do ćwiczeń, stojak na rowery i stół do tenisa uszkodzone. Kto to zrobił? Czym się kierował? Takie pytania zadawali sobie mieszkańcy.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Czerniejewa i Fałkowa. Straty na szkodę gminy Łubowo zostały wycenione na około 8 tysięcy złotych. Policjanci wspólnymi siłami ustalili i wytypowali sprawców tego aktu wandalizmu. Dzisiaj rano został zatrzymany 18-letni mieszkaniec tej gminy. Młody mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Pozostali dwaj sprawcy - rówieśnicy pierwszego z nich - dobrowolnie stawili się w Komisariacie Policji w Czerniejewie - oni również usłyszeli zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 10 września 2019 15:28 napisane przez Mieszkaniec

    Do pracy taki iść nie może bo go kręgosłup boli, a tu proszę ile siły...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane