Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 16 września 2019 07:57

O nauczaniu przyjaznym mózgowi

 
O nauczaniu przyjaznym mózgowi fot. Rafał Wichniewicz

W Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium odbyła się konferencja naukowa, w trakcie której grono specjalistów w dziedzinie neurodydaktyki przybliżyło zagadnienia tego tematu zainteresowanym słuchaczom.

W sobotę 14 września w auli Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Milenium odbyła się konferencja naukowa pod hasłem „Neurodydaktyka w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży”. Wzięło w niej udział 170 uczestników – nauczycieli i pedagogów, studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę na temat świadomego rodzicielstwa.

- Jest to okazja, by poznać odpowiedzi na kilka pytań, dotyczących rozwoju mózgu. Dowiemy się m.in. skąd u nastolatków biorą się nieprzewidywane wybryki i to nastawienie do rzeczywistości. Dowiemy się również, jak na funkcjonowanie mózgu działa stres, brak snu, używki czy też rozwój seksualny, a także jak znajomość tego tematu może pomóc w procesie nabywania wiedzy u uczniów - mówiła dr Iwona Gawrecka z GSW Milenium.

Goście konferencji mogli wysłuchać wybitnych specjalistów z całej Polski – psychologa, psychiatry, seksuologa, neurobiologa i neurodydaktyka. W gronie prelegentów znalazły się takie nazwiska jak prof. dr hab. Ewa Mojs, dr hab. Agnieszka Słopień, dr Marek Kaczmarzyk, dr Monika Zielona – Jenek i Robert Bielecki.

Podczas konferencji mówiono o tym, jak osiągnięcia współczesnej nauki wspierają proces przekazywania wiedzy w szkołach, jak rozwija się mózg dziecka i co rodzice i nauczyciele mogą zrobić, aby wspierać proces nauki u dzieci. Była to także okazja do wskazania, czym różni się mózg nastolatka od mózgu dorosłego człowieka i dlaczego czasem między tymi grupami wiekowymi występują tak trudne relacje porozumiewawcze.

 

Galeria

6 komentarzy