piątek, 20 września 2019 14:47

31-latek trzymał towar bez akcyzy

 
31-latek trzymał towar bez akcyzy źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci, prowadząc działania przeciwko przestępczości akcyzowej, w jednym z lokali na terenie miasta wykryli towar bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji, w ramach realizacji informacji operacyjnej, „odwiedzili” w centrum miasta 31-letniego mieszkańca Gniezna. Według posiadanych przez mundurowych informacji,  mężczyzna miał posiadać papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W wyniku sprawdzenia lokalu ujawniono ponad 7,5 kg tytoniu oraz 4 000 sztuk papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Obecnie trwa szacowanie strat na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego.

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego grozi 31-latkowi teraz kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat trzech, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane