sobota, 21 września 2019 11:28

Dla ekologii, bezpieczeństwa i zdrowia - profilaktyczny dzień na Rynku

 
Dla ekologii, bezpieczeństwa i zdrowia - profilaktyczny dzień na Rynku fot. Rafał Wichniewicz

W sobotnie przedpołudnie na Rynku uruchomiona została "mobilna przychodnia". Przy tej okazji istnieje możliwość oznakowania swojego roweru.

W ramach akcji "Strefy na Zdrowie" organizowane przez Polpharmę, na Rynku pojawił się namiot, w którym mieszkańców przyjmują specjaliści. Istnieje możliwość dokonania badań kardiologicznych, endokrynologicznych, pulmonologicznych, okulistycznych. Ta swojego rodzaju mobilna przychodnia funkcjonować ma od 9 do 17. 

Jednocześnie obok pojawiło się stanowisko MPK Gniezno, a także Policji oraz Straży Miejskiej. Ta ostatnia formacja dokonuje oznakowań rowerów - na terenie Gniezna w rejestrze znajduje się już ponad 400 jednośladów, a do uczestnictwa w akcji przystąpiło kolejnych kilkunastu zainteresowanych. Znakowanie trwać będzie do godziny 14. Podczas akcji jest także możliwość otrzymania ekotorby oraz gadżetów przygotowanych w ramach ww. inicjatywy. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane