środa, 25 września 2019 09:36

Noc Zawodowców dla uczniów i rodziców

  mnopr
Noc Zawodowców dla uczniów i rodziców zdjęcie nadesłane

W przyszłym tygodniu w murach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbędzie się pierwsza edycja Nocy Zawodowców. Będzie to okazja do poznania ofert kształcenia przez młode osoby, które dopiero planują swoją ścieżkę zawodową.

Noc Zawodowców 2019 – Edycja 2.0 jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce, która ma na celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego. Jej pomysłodawcą oraz inicjatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. Wyzwania rynku pracy stawiają przed młodym człowiekiem wiele wyzwań. Jednym z nich jest wybór szkoły, która pozwoli na planowanie swojej przyszłości zawodowej. Trzeba podkreślać, że nauka w szkole branżowej I stopnia nie oznacza końca edukacji, a wręcz przeciwnie, otwiera kolejne możliwości na kształcenie w zawodzie i podjęcie studiów kierunkowych.

Podczas Nocy Zawodowców w Gnieźnie swoją ofertę edukacyjną w niecodzienny sposób zaprezentują szkoły ponadpodstawowe z powiatu gnieźnieńskiego oraz Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie. Oferta ich kształcenia jest niezwykle zróżnicowana, ale łączy je jedno. W sposób teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny, edukują przyszłych zawodowców – co będzie można zobaczyć „na żywo” już 4 października podczas Nocy Zawodowców 2019 – Edycja 2.0.

Tegoroczna Noc Zawodowców to: pokazy fryzjerskie, pokazy mody, pokazy flambirowania naleśników oraz synchroniczny pokaz obsługi gości. Zaprezentują się również: kucharze, cukiernicy, piekarze, stolarze, mechanicy samochodowi, logistycy, fotograficy, budowlańcy, informatycy, handlowcy, operatorzy maszyn oraz ślusarze. Na zwiedzających czeka wiele dodatkowych atrakcji: strefa doradztwa zawodowego, stoiska praktycznej nauki zawodu, stoiska pracodawców, pokaz najnowszych marek samochodów i aut zabytkowych, koncert, darmowe masaże, stylizacje itp. Ponadto swoją ofertę skierowaną do absolwentów liceów i techników oraz wszystkich mieszkańców regionu, przedstawi Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia, którzy wykażą się aktywnością w poznawaniu oferty Nocy Zawodowców, przewidziane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

NOC ZAWODOWCÓW 2019 EDYCJA 2.0 to świetna okazja do spotkania i rozmowy zarówno z nauczycielami, uczniami szkół kształcących w różnych zawodach oraz z pracodawcami. Do udziału zaproszeni są szczególnie uczniowie klasy ósmej i siódmej ze szkół podstawowych, a także ich rodzice. Wydarzenie odbędzie się w piątek 4 października w godzinach od 17 do 21 w CKZiU przy ul. Słowackiego 45.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane