sobota, 28 września 2019 18:41

Mateusz Morawiecki przybył do Gniezna

 
Mateusz Morawiecki przybył do Gniezna fot. Rafał Wichniewicz

W sobotę w Instytucie Kultury Europejskiej odbyło się spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Na konwencję przybyli sympatycy PiS.

Spotkanie odbyło się w ramach odwiedzin szefa rządu w Wielkopolsce. Tego dnia Mateusz Morawiecki odwiedził m.in. Leszno, a kolejnym przystankiem w jego podróży było Gniezno. W późnych godzinach popołudniowych premier przybył do Pierwszej Stolicy Polski, by spotkać się z mieszkańcami na konwencji zorganizowanej w Instytucie Kultury Europejskiej.

Szefa rządu w Grodzie Lecha powitali posłowie z okręgu konińskiego. Do zgromadzonych przemówili posłowie Zbigniew Dolata, Witold Czarnecki, a następnie wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman. Ostatni z nich podkreślił wagę realizacji programu wyborczego PiS z 2015 roku, a także dotrzymywania słowa co do zakładanych obietnic. 

Następnie do zgromadzonych przemówił premier Mateusz Morawiecki: - Tutaj w Gnieźnie każdy polityk uczył się pokory. Tu zaczęła się historia Polski, tu się wszystko zaczęło - wielka polska przygoda z historią i tu Polska wkroczyła na arenę dziejów. Tu Polska pokazała też Europie i światu, jak walczyć o najświętsze wartości, nasze wspaniałe ideały. Polska, najpiękniejszy pod każdym względem kraj na świecie, tutaj z Gniezna ruszyła mocno do przodu. Jestem przekonany, że Polska przed sobą ma kolejne dekady, setki lat wspaniałej historii. Pokazaliśmy od strony rzeczywistej, praktycznej, jak wykorzystać nasze szanse i jak sprawić, żeby ten wspaniały biały orzeł, którego macie w herbie miasta z koroną złotą, jak on może rozwijać swoje skrzydła - mówił do zgromadzonych w auli. W trakcie przemówienia podkreślił też wagę działań podjętych w ciągu ostatnich czterech lat, zestawiając to z historią ostatnich 30 lat. Zaznaczył przy tym, jak dużą rolę w tych wydarzeniach odgrywała Wielkopolska. Premier wielokrotnie powracał do wątków, nawiązujących także do historii Gniezna oraz znaczenia miasta, poruszając m.in. wątek powstania wielkopolskiego oraz parowozowni: - Tu chcemy, żeby nie tylko do Gniezna przyjeżdżali nie tylko pasjonaci, ciekawi jak wyglądało kiedyś kolejnictwo, parowozy, ale też żeby przyjeżdżali kolejni przedsiębiorcy, inwestorzy, by tu tworzyli miejsca pracy (...). Nazwa waszego miasta - Gniezno - to nawiązanie do gniazda, a właściwie jest tożsame. Co to jest za gniazdo? Niech Polska będzie gniazdem dla wszystkich ludzi, również dla tych którzy wyjechali. Brakuje rąk do pracy. Wracajcie Polacy, gdziekolwiek jesteście, wracajcie do kraju, do Polski - mówił, zwracając się do grupy osób trzymających polską i amerykańską flagę. 

Następnie premier odpowiedział na kilka pytań, skierowanych do niego przez publiczność. Po około godzinnej wizycie Mateusz Morawiecki udał się w dalszą podróż do Turku. 

27 komentarzy

 • Link do komentarza nina środa, 02 października 2019 12:47 napisane przez nina

  Młodzieży też było sporo,aula tam jest mała jak na takie spotkanie i więcej nie weszło. Skandowanie się odbyło w kulturalny sposób. Proszę nas nie obrażać, bo było tam wiele zacnych osób, wykształconych myślących pozytywnie o Polsce i przyszłym życiu. Dosyć mieliśmy inwigilacji służb specjalnych i prześladowań w domach, pracy i na ulicach. Możemy teraz żyć spokojnie, kto tego nie przeszedł to niech nie pisze bzdur. Tyle Polaków musiało opuścić nasz kraj z różnych powodów. Komu się nie podobają te rządy nich wyjeżdża sam, bo nikt go nie zmusi jak kiedyś. Najwięcej piszą te osoby, które nie wiedzą jak było. Życzę trafnych wyborów i spokoju.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 01 października 2019 17:59 napisane przez wilk

  Napiszę jeszcze,że PLATFORMA O. zwana od niedawna Kloaką z pozoru obywatelską ,to partia SŁUP w naszym państwie,sterowana i opłacana przez OBCY nam kapitał i służby ,w celu ogłupiania i wyzyskiwania POLAKÓW,mająca na celu upadek tradycji,kultury i tożsamości społeczeństwa polskiego !!! KTO tego nie widzi,musi być rzeczywiście bardzo ślepy,tępy lub prowadzić przestępcze interesy !!!!

 • Link do komentarza księgowy wtorek, 01 października 2019 16:39 napisane przez księgowy

  Do pan Cogito. Masz racje, PiS przejął od Pilaka powiat z małym długiem a zostawił z większym. Ale Pilak NIE ZBUDOWAŁ w stanie surowym naszego powiatowego szpitala. A PiS zbudował nam piękny , nowoczesny gmach szpitala w stanie surowym, nie rozbierając tego, co wg Platformy Obywatelskiej "nadawało się tylko do zburzenia". Czyli PiS uratował dodatkowo nasz powiat przed dodatkowymi kosztami, jakie by taka rozbiórka wygenerowała.

 • Link do komentarza Ludwik wtorek, 01 października 2019 09:40 napisane przez Ludwik

  Gniezno jest miastem czerwonym - bliżej PZPR , a obecnie PO KO. Szkoda pisać o tej bandzie ! ! !

 • Link do komentarza Jarek kolega Morawieckiego poniedziałek, 30 września 2019 22:54 napisane przez Jarek kolega Morawieckiego

  Ostatni król Polski, ament!

 • Link do komentarza Vegatermik poniedziałek, 30 września 2019 18:42 napisane przez Vegatermik

  Działacze gnieźnieńskich instytucji głowią się z mozołem, celem zatrzymania turysty, który przybywa do naszego miasta tylko na jeden dzień.
  Oto odpowiedź, ... Parowozownia Gniezno z kolejką wąskotorową.
  Wystarczy dofinansować ów zabytek o europejskim potencjale.
  Nie potrzeba już pochylać się nad innymi programami.
  Należy sumienie zadbać o rozwój gnieźnieńskiego kompleksu kolejowego.
  W jednym z programów National Geographic prowadzący, a zarazem historyk i ekspert w dziedzinie Tony Pollard określił gnieźnieński kompleks kolejowy jako huge, unbelievable, massive, unexpected!!!

 • Link do komentarza gratulacje dla aferzystki Lili poniedziałek, 30 września 2019 16:02 napisane przez gratulacje dla aferzystki Lili

  Lili - rozumiem, że piszesz o tej najbardziej zdemoralizowanej partii tj o PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ. I ku przypomnieniu Tobie i Twoim towarzyszom współudziałowcom tych afer:
  https://wpolityce.pl/polityka/389315-dluga-lista-ciezkich-grzechow-platformy-o-czym-chca-zapomniec-aferzysci-jak-demontowano-panstwo-male-podsumowanie-wielkich-afer-po-psl

 • Link do komentarza blondynka poniedziałek, 30 września 2019 12:46 napisane przez blondynka

  ad. zawiedziony - byłam tam, nie jestem siwa i żadna z osób siedzących w moim otoczeniu nie miała siwych włosów. Nie wiedziałam, że siwe włosy to także grzech polityczny dla wyznawców aferzystów z Platformy obywatelskiej.

 • Link do komentarza X poniedziałek, 30 września 2019 12:36 napisane przez X

  Panie Cogito - jakieś dowody i konkrety na twój ogólny bełkot w sprawie rzekomego bankructwa i dobrobytu za czasu panujących nam miłościwie wcześniej PełOwców??

 • Link do komentarza misiakisia poniedziałek, 30 września 2019 11:26 napisane przez misiakisia

  Kurka nie wiedziałam ze jestem PZPRówom :-)

 • Link do komentarza kunimek poniedziałek, 30 września 2019 10:35 napisane przez kunimek

  Sami starzy od lat członkowie partyjni, młodych na szczęście mało i Moniczka gdzie?

 • Link do komentarza Kolejarz1 poniedziałek, 30 września 2019 09:24 napisane przez Kolejarz1

  Premier zapowiedział utworzenie MUZEUM KOLEJNICTWA w Gnieźnie! To jest bardzo ważne, bo dopiero gdy powstanie takie muzeum, turyści będą zostawać w Gnieźnie na dwa dni. Obecnie uciekają po maksymalnie 3-4 godzinach.

 • Link do komentarza lili poniedziałek, 30 września 2019 09:16 napisane przez lili

  Najbardziej zdemoralizowana partia po '89 roku. Ponad 200 afer, przy których ośmiorniczki i afera hazardowa to zabawy przedszkolaków w piaskownicy. PiS rozwalił wszystkie instytucje państwowe po to, aby swoi nie ponosili żadnej odpowiedzialności za łamanie prawa, przekraczanie procedur i skręcanie kasy. Co na temat sytuacji w szkolnictwie czy służbie zdrowia mają do powiedzenia nauczyciele Gaweł i Dolata i lekarz - Ostrowski? Nic poza przekazami dnia, w których wszystko jest OK, a jedyni winni to samorządy, sami nauczyciele i lekarze. Nie mają ani kręgosłupa, ani poglądów. Nie zapytam, czy im wstyd, bo oni takiego słowa nie znają.

 • Link do komentarza uuuu niedziela, 29 września 2019 22:17 napisane przez uuuu

  Na widowni sami ZSMPowcy.

 • Link do komentarza W-48 niedziela, 29 września 2019 21:07 napisane przez W-48

  wrozka cogito wrozyla w czasach sredniowiecza jednak jak sie okazuje nerwowo nie wytrzymala i zabrala glos, bo ona wszystko wie najlepiej. dziekuje za ostrzerzenie.

 • Link do komentarza zawiedziony niedziela, 29 września 2019 20:51 napisane przez zawiedziony

  same siwe głowy...przypadek?

 • Link do komentarza Dość pisu niedziela, 29 września 2019 15:42 napisane przez Dość pisu

  Moje spostrzeżenia
  Byłych pzprowców multum. A ilu jeszcze nie znam z tych fotek
  Matouszek w końcu poznał osobiście swoich partyjnych kolegów Dolate , Ostrowskiego i Gawla
  Czy Matouszek opowiadał o Banasiu z niku. , aferach srebrnej , . Lotnisku Kuchcinskim , szydlo bo to nam się należało oraz wulgarnej Pawlowicz. Nie wspomnę o aferze z nieletnią ukrainką na Podkarpaciu oraz Piebiaku i Ziobrze , którzy zamiast ścigać przestępców, hej totalitaryzmu sedziow

 • Link do komentarza puma niedziela, 29 września 2019 15:08 napisane przez puma

  Pan Cogito , jak profesor Żońca, wybitny ekspert POKOmuny. Będzie miał minę trzynastego...Zawsze można zalać robaka. To na chwile pomoże, ale potem trzeba będzie stanąć przed lustrem... Co do Powiatu, to jak pisało wielu, tam gdzie POKOmuna, tam pusta kasa .

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 29 września 2019 13:16 napisane przez Koryfeusz

  Tu są tłumy, a na spotkania z opozycją nikt nie przychodzi. Nic dziwnego, szkoda marnować czas na ludzi, którzy nie mają nic ciekawego do zaproponowania. PiS zaś ma w przeciwieństwie do opozycji, która tylko przeszkadza. Gdyby ta opozycja była normalna to by siedziała cicho i nie przeszkadzała.
  Szkoda, że nie można powołać czegoś w rodzaju Berezy Kartuskiej, gdzie by zsyłano na mocy decyzji administracyjnej. Gdyby to ode mnie zależało to powołałbym taki ośrodek resocjalizacyjny i jedną decyzją wysłał tam parę tysięcy platformersów. Byłby wtedy spokój w kraju.

 • Link do komentarza humanista niedziela, 29 września 2019 11:59 napisane przez humanista

  Nauka skandowania imienia też się odbyła?
  Dobrze dla Polski, że młodych pisiorów jest niewiele.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane