poniedziałek, 07 października 2019 15:35

Noc Zawodowców za nami

 
Noc Zawodowców za nami źródło: Powiat Gniezno

W piątkowy wieczór w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się pierwsza edycja Nocy Zawodowców, na której swoje oferty przedstawiły szkoły ponadpodstawowe.

Wydarzenie było okazją do poznania możliwości, jakie dają poszczególne placówki edukacyjne z powiatu gnieźnieńskiego oraz Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie. Do podjęcia ostatecznej decyzji o kierunku dalszej ścieżki kształcenia jeszcze kilka miesięcy, dlatego uczniowie ostatnich klas podstawówek mieli okazję do poznania oferty, którą będą musieli wziąć pod uwagę w najbliższym czasie. Wielu w tym zakresie wspierali także obecni rodzice - w sumie pojawiło się około 700 osób.

Podczas Nocy Zawodowców odbywały się m.in: pokazy fryzjerskie, pokazy mody, pokazy flambirowania naleśników oraz synchroniczny pokaz obsługi gości. Zaprezentowali się również: kucharze, cukiernicy, piekarze, stolarze, mechanicy samochodowi, logistycy, budowlańcy, informatycy, handlowcy, operatorzy maszyn oraz ślusarze. Na zwiedzających czekało sporo atrakcji, m.in.: strefa doradztwa zawodowego, stoiska praktycznej nauki zawodu, pracodawców, pokaz najnowszych marek samochodów i aut zabytkowych.

zdjęcia: Powiat Gniezno

3 komentarzy

  • Link do komentarza Prosport wtorek, 08 października 2019 16:55 napisane przez Prosport

    Godna idea i oby nie zaginęła. Super.

  • Link do komentarza anubis wtorek, 08 października 2019 09:35 napisane przez anubis

    A potem i tak biją się o miejsca w liceach, bo tak im nakazują ambicje rodziców. Potem jest rozczarowanie.

  • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 08 października 2019 08:05 napisane przez Mieszkaniec

    Fajny pomysł

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane