poniedziałek, 07 października 2019 13:34

Kto ich rozpoznaje? Policyjnych pamiątek wciąż nie brakuje

 
Kto ich rozpoznaje? Policyjnych pamiątek wciąż nie brakuje źródło: KPP Gniezno

Trzech przedwojennych funkcjonariuszy Policji Państwowej stojących na Rynku to kolejna z wielu fotografii, które wzbogaciły zbiór pamiątek po mundurowych służących w Grodzie Lecha na przestrzeni stu lat.

Po wystawie z okazji stulecia powołania polskiej Policji, która zaprezentowana została w czerwcu br. na gnieźnieńskim Rynku, wciąż pojawiają się osoby, które odnajdują lub też chcą pokazać swoje pamiątki związane z jednostką działającą w Pierwszej Stolicy Polski.

Tym razem na komendę zgłosił się pan Jacek Zopf z Kiszkowa, który przyniósł fotografię pochodzącą prawdopodobnie z lat 20. i wykonaną na Rynku w Gnieźnie. Na zdjęciu widocznych jest trzech policjantów, z których pierwszy z lewej to Kazimierz Kwapiszewski, który w latach przedwojennych pełnił służbę na komisariacie w Kiszkowie. Czy ktoś może rozpoznaje pozostałych dwóch policjantów? Poprzednia prezentacja zdjęcia zbiorowego gnieźnieńskich funkcjonariuszy pokazała iż są osoby, które potrafią rozpoznać swoich krewnych. Czy tak jest i tym razem?

Gnieźnieńscy policjanci od kilku miesięcy zbierają różne informacje, zdjęcia i pamiątki po policjantach i milicjantach na przestrzeni wieku. Okazało się, że w wielu domach takie pamiątki się znajdują, a ich posiadacze chętnie się nimi dzielą, więc podróż w czasie wciąż trwa. 

Jeśli ktoś rozpoznaje pozostałych funkcjonariuszy ze zdjęcia lub ma też inne pamiątki związane z KPP Gniezno, proszony jest o kontakt z oficer prasowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 609-802-637.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane