Wydrukuj tę stronę
wtorek, 08 października 2019 09:27

Gnieźnianie przejechali rowerami 64 tysiące kilometrów

 
Gnieźnianie przejechali rowerami 64 tysiące kilometrów źródło: UM

W ramach ogólnopolskiej rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski, aż 434 mieszkańców zdecydowało się aktywnie wziąć udział w zmaganiach i jeździło jednośladem z włączoną aplikacją.

W miniony poniedziałek miało miejsce podsumowanie nieformalnych zawodów rowerowych, rozgrywanych pomiędzy miastami w całym kraju. Do inicjatywy Rowerowej Stolicy Polski, której pomysłodawcą i organizatorem było Miasto Bydgoszcz, dołączyły w sumie 24 miasta. 

Przez cały wrzesień mieszkańcy mogli, poprzez specjalną aplikację, zliczać odległość pokonywaną na rowerach - do pracy, szkoły czy rekreacyjnie. W sumie aktywność swoją w ten sposób zanotowało 434 użytkowników (przy 656 pobraniach), którzy przez miesiąc przejechali 64 203 kilometry. Dzięki temu Gniezno w rywalizacji uplasowało się na czwartym miejscu. Nasza redakcja również włączyła się w te zmagania. Korzystając z roweru w ramach pracy i odstawiając samochód, wykonaliśmy 176 kilometrów - oszczędzając w ten sposób paliwo oraz emisję spalin na terenie miasta.

W ramach rywalizacji ogłoszony był też konkurs "Wykręć kilometry":
- w kategorii najlepsza kobieta wśród seniorek 65+ - Teresa Rzeźniczak, pokonała 799,97 km (grupa Seniorzy Gniezno)
- w kategorii najlepszy mężczyzna wśród seniorów 65+ - Leszek Galiński, pokonał 1564 km (Grupa Ogólna)
- wśród kobiet najwięcej kilometrów, bo aż 1017, wykręciła Beata Tubacka
- wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mariusz Górski, który wyjeździł 2111 km dla Gniezna.

Najlepszą grupą, która kwalifikowała się w ramach konkursu, została grupa FastBike, a wśród rywalizacji szkół podstawowych miano najlepszej przypadło Szkole Podstawowej nr12. Przyznane zostały także nagrody dla najlepszej uczennicy i ucznia wśród szkół podstawowych miasta Gniezna, które ufundował radny Tomasz Dzionek.
- najlepszą uczennicą z wynikiem 337,5km została Monika Jastrzębska,
- najlepszym uczniem z wynikiem 167,41km został Szymon Skonieczka,

Specjalną nagrodą pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przyznali także Leszkowi Dobrzykowskiemu, który we wrześniu pokonał rowerem 1451 km i jest jednocześnie stałym czytelnikiem gnieźnieńskiej biblioteki.

2 komentarzy