środa, 09 października 2019 09:34

W okolice Gniezna zmierza... wielbłąd!

 
W okolice Gniezna zmierza... wielbłąd! źródło: Une fille, un chameau

Nietypowy gość może za kilka dni zagościć na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Wszystko za sprawą akcji młodej Francuzki, która wędruje z nim aż do Mongolii!

Za sobą ma już trzy miesiące wędrówki a przed sobą jeszcze tylko trochę, by dotrzeć do naszego regionu. Mowa o 22-letniej Edmee Mommeta, która 4 lipca wyruszyła z francuskiego Chambery. Wraz z nią wędruje wielbłąd Attika, którego kobieta wykupiła z cyrku. Teraz jej celem jest wypuszczenie go na wolność w Mongolii, gdzie zwierzę będzie mogło żyć wraz z innymi przedstawicielami tego gatunku z dala od cyrkowego zgiełku.

Kilka dni temu Edmee przekroczyła granicę polsko-niemiecką i zmierza na Kujawy. To tam, na farmie w Kruszwicy zamierza przezimować wielbłąda i skąd wiosną ruszą w dalszą podróż. Wczoraj, tj. 9 października 22-latka wyszła wraz z Attiką z Żagania i kieruje się w stronę Wielkopolski. Na swojej trasie mają m.in. Środę Wielkopolską i Wrześnię, skąd powędrują prawdopodobnie przez Witkowo lub okolice i dalej na Kujawy.

Nietypowi wędrowcy pokonują codziennie około 15 kilometrów, także przed sobą mają jeszcze dość długą drogę. 

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza niezdziwiony poniedziałek, 21 października 2019 22:06 napisane przez niezdziwiony

  Do: miłośniczka zwierząt - nie ma ich, bo oni na swojej grupie to nawet reklamują i im to odpowiada, że wielbłąd śmiga w niewiadomo jakich warunkach po świecie. Oni tylko cyrków nie lubią i one im przekszadzają ;)

 • Link do komentarza miłośniczka zwierząt czwartek, 17 października 2019 12:04 napisane przez miłośniczka zwierząt

  A gdzie gnieźnieńscy obrońcy praw zwierząt?

 • Link do komentarza Anna czwartek, 10 października 2019 10:44 napisane przez Anna

  Kaziu, masz rację, wielbłąd nigdy już nie wróci do naturalnego środowiska, a ta pani chyba bardziej na siebie chce zwrócić uwagę. Biedne zwierzę! Żal!

 • Link do komentarza Kara środa, 09 października 2019 22:48 napisane przez Kara

  Dokładnie. Zwierzę, które żyło w niewoli, jest oswojone i nie będzie umiał żyć na wolności...chyba dziewczyna tego nie przemyślała do końca.

 • Link do komentarza żenada :) środa, 09 października 2019 21:41 napisane przez żenada :)

  Zaskakujące, że ,,obrońcy zwierząt'' z Gniezna nie widzą nic w tym złego, że wielbłąd przemierza wiele kilometrów w różnych stanach pogodowych, pewnie wyczerpany już podróżą jak i tą nadchodzącą, a widzę problem kiedy cyrk ma wielbłądy u siebie , które karmi i które mają kontrole. Absurd i obłuda reklamować takie coś na swoim fan page droga grupo z cyrkiem w Gnieźnie.. ;)

 • Link do komentarza Ciężko pracujący na chleb środa, 09 października 2019 21:09 napisane przez Ciężko pracujący na chleb

  Może przy okazji "młoda Francuzka" wstąpi na badania do Dziekanki?

 • Link do komentarza Kaziu środa, 09 października 2019 10:41 napisane przez Kaziu

  To zwierzę nigdy w życiu nie przystosuje się już do życia w wolności. Ta pani robi wielbłądowi wielką krzywdę!

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 09 października 2019 10:11 napisane przez Koryfeusz

  Ciekawe jak smakuje mięso z wielbłąda? W sumie jest okazja wprowadzić nowe elementy kulinarne do naszego lokalnego jadłospisu i nowe produkty mięsne. Ta akcja to dobry moment, aby zainteresować polskie podniebienia nowymi potrawami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane