poniedziałek, 14 października 2019 12:25

Wyniki wyborów w Zakładzie Karnym w Gębarzewie

 
Wyniki wyborów w Zakładzie Karnym w Gębarzewie archiwum redakcji

W oczekiwaniu na pełne wyniki wyborów do parlamentu kolejnej kadencji, można spojrzeć na rezultaty, jakie przyniosły one w obwodach zamkniętych.

Największym z takich miejsc na terenie powiatu gnieźnieńskiego jest Zakład Karny w Gębarzewie. W placówce obecnie przebywa około 650 osadzonych, skazanych za przestępstwa z wyrokami kilku miesięcy do nawet dożywocia. 

W trakcie niedzielnych wyborów parlamentarnych spośród 650 uprawnionych do urn poszło 370 osób. Wyniki głosowania były następujące: 

 • Polskie Stronnictwo Ludowe - 34
 • Prawo i Sprawiedliwość - 80
 • Sojusz Lewicy Demokratycznej - 39
 • Konfederacja - 42
 • Koalicja Obywatelska - 147
 • Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów - 5

W sumie oddano 347 ważnych głosów. 

Spośród kandydatów najwięcej głosów dostał Tomasz Nowak z listy KO - 63. Kolejny był Zbigniew Hoffman z PiS - 29, a trzecia Paulina Nowak z SLD - 20. 

W wyborach do Senatu w ZK Gębarzewo więźniowie oddali głosy kolejno: Paweł Arndt - 194, Robert Gaweł - 88, Michał Jurga - 55, Mirosław Piasecki - 27.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Pan paweł czwartek, 17 października 2019 21:26 napisane przez Pan paweł

  Ja chce zobaczyć tna żywo te osoby które uważają LGBT, zwolenników aborcji za szemrane środowiska

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 17 października 2019 11:59 napisane przez wyborca

  Julian, wypraszam sobie takie kłamstwa. Mam wyższe wykształcenie, także podyplomowe studia, obracam się w kręgu ludzi o podobnym statusie i wszyscy głosujemy na PiS i popieramy normalną Polskę. To na PO naszym zdaniem oprócz przestępców w więzieniach glosują szemrane środowiska, jak choćby zwolennicy aborcji, LGBT i im podobne. Popierać aferzystów, złodziei i kłamców, to naprawdę twoim zdaniem jest to, czym należy się chwalić?

 • Link do komentarza puma poniedziałek, 14 października 2019 22:29 napisane przez puma

  Partia " Jachira ", proponuję zmianę nazwy na taką właśnie, adekwatną do tego, co mają do zaoferowania Polakom. Moim zdaniem, PO się podzieli po wyborach, może powstanie nowy twór, stworzony przez tych, mających jeszcze krztę przyzwoitości, honoru i ambicji. Reszta pójdzie w rozsypkę. Oby, jak najprędzej, dla dobra narodu!

 • Link do komentarza Julian poniedziałek, 14 października 2019 21:37 napisane przez Julian

  Co za durne komentarze. Czyli jeśli najewięcej zwolenników PIS jest wśród najmniej wykształconych, to znaczy, że posłowie PISu też tacy są?

 • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 14 października 2019 13:39 napisane przez Koryfeusz

  Wiadomo, swój pozna swego dlatego ludzie od Grzesia takie poparcie. Zresztą akurat w tym zakładzie to właśnie Grzesiu powinien siedzieć.

 • Link do komentarza symaptyk PiS poniedziałek, 14 października 2019 12:44 napisane przez symaptyk PiS

  Wynika, że liczyli na -Koalicja Obywatelska - 147!- to się chłopcy przeliczyli xDDD

 • Link do komentarza antyPO poniedziałek, 14 października 2019 12:42 napisane przez antyPO

  Swój swojego popiera!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane