wtorek, 15 października 2019 13:04

1 nietrzeźwy na 700 kierujących

 
1 nietrzeźwy na 700 kierujących archiwum redakcji

W miniony poniedziałek na drogach powiatu gnieźnieńskiego prowadzona była policyjna akcji pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki". 

Przeprowadzane cyklicznie przez gnieźnieńskich policjantów działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

W czasie prowadzonej 14 października akcji skontrolowano prawie 700 kierujących na działanie alkoholu Jeden z kierujących znajdował się w stanie po jego użyciu - policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Pomimo rosnącej świadomości społecznej należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie, jest według statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym i jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane