środa, 16 października 2019 08:03

Upamiętnią przedwojennego komendanta

 

W najbliższy czwartek, 17 października odbędą się uroczystości upamiętniające ostatniego, przedwojennego komendanta Policji Państwowej, kom. Józefa Wróblewskiego.

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie zaprasza policjantów, pracowników cywilnych ich rodziny, ale i mieszkańców Gniezna do uczestnictwa w uroczystościach związanymi z odsłonięciem tablicy pamiątkowej komisarza Józefa Wróblewskiego Kierownika Komisariatu Policji Państwowej w latach 1938 - 1939. Przedwojenny komendant, po wielu latach służby w formacji II Rzeczypospolitej, zginął zamordowany na nieludzkiej ziemi przez sowieckich oprawców. 

Program uroczystości:

12:00 Msza święta – Katedra Gnieźnieńska

13:00 Przemarsz do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie ulicami miasta w asyście orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

13:30 Apel i posadzenie drzew wraz z odsłonięciem tablicy – ul. Jana Pawła II 2 przed budynkiem komendy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane