czwartek, 17 października 2019 11:54

Mali mieszkańcy Gminy Gniezno także włączyli się w bicie rekordu

  mnopr
Mali mieszkańcy Gminy Gniezno także włączyli się w bicie rekordu zdjęcie nadesłane

Przedszkolaki z Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Szczytnika Duchownych wzięły udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy.

W ramach obchodzonego 16 października Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca, w całym kraju odbyła się wspólna i jednoczesna resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Do tej inicjatywy dołączyli także wychowankowie szkoły w Szczytnikach Duchownych.

Inicjatorem zaangażowania w akcję dzieci była pani Magdalena Woźniak. Do działań włączył się także radny Rady Gminy Gniezno Jakub Fryza, który dopomógł w organizacji przedsięwzięcia. Od godziny 12:00 do 12:30 setka dzieci przy pomocy pracowników Służby Więziennej z Gębarzewa, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżewie Smykowym wspólnie prowadzili akcję udzielania pierwszej pomocy. Po godzinie 12:30 do udziału w nauce ratowania ludzkiego życia włączyli się także uczniowie ze szkoły podstawowej w Szczytnikach Duchownych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane