sobota, 19 października 2019 13:51

Areszt dla 42-letniego Ukraińca za rozbój w markecie i inne kradzieże

 
Areszt dla 42-letniego Ukraińca za rozbój w markecie i inne kradzieże źródło: KPP Gniezno

Kilka dni temu w jednym z gnieźnieńskich marketów mężczyzna, który nie chciał zapłacić za towar, wywołał burdę, groził pozbawieniem życia i zaatakował interweniujące osoby. 

Do zdarzenia doszło 14 października br. przed południem w jednym ze sklepów samoobsługowych na terenie Gniezna. Sprawca najpierw zabrał ze sklepowej półki polarową bluzę o wartości prawie 50 zł, a następnie nie płacąc, ruszył w kierunku wyjścia. Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który stanął na drodze złodzieja. Interwencja ochroniarza nie powstrzymała uporu mężczyzny, który nie chciał rozstawać się ze skradzioną bluzą. Groził pozbawieniem życia i z całych sił szarpał i odpychał pracownika sklepu. Ochroniarz nie dał jednak za wygraną i obezwładnił jak okazało się po przyjeździe wezwanej na miejsce policji, 42-letniego Ukraińca.

Mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, gdzie w wyniku przeprowadzonych czynności policjanci nie tylko udowodnili mu przestępstwo kradzieży rozbójniczej ale i ustalili, że tego samego dnia na ulicy Warszawskiej w Gnieźnie ukradł telefon, który zresztą miał przy sobie. 15 października br. prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa, a następnego dnia Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt.

42-latkowi za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi nawet 10-letni pobyt w zakładzie karnym. Śledczy ustalili również, że na terenie województwa wielkopolskiego prowadzone są inne postępowania o kradzieże, których miał się dopuścić ten sam aresztowany Ukrainiec.

źródło: KPP Gniezno

7 komentarzy

 • Link do komentarza Prosport niedziela, 20 października 2019 14:50 napisane przez Prosport

  Według jednego oceniacie wszystkich? Komentarze niegodne komentowania.

 • Link do komentarza ech niedziela, 20 października 2019 10:26 napisane przez ech

  wiem coś o tej "sile roboczej" wynajmującej lokum po sąsiedzku, szkoda słów

 • Link do komentarza EagleEye niedziela, 20 października 2019 09:58 napisane przez EagleEye

  Czyli na zimę dostał lokum za free na 3 m-ce z darmowym wichtem i opierunkiem.

 • Link do komentarza Leszek niedziela, 20 października 2019 09:15 napisane przez Leszek

  To jest propagandowy sukces partii rządzącej zniwelowane bezrobocie Polaków nie ma w kraju

 • Link do komentarza Obi sobota, 19 października 2019 14:46 napisane przez Obi

  Z nimi jest jeden problem. W Polsce uważają, że dotyczy ich Ukrainskie prawo. Coraz więcej problemów...

 • Link do komentarza wilk sobota, 19 października 2019 14:34 napisane przez wilk

  Pogonić rezuna z dożywotnim zakazem wjazdu do RP !!!!Za różne burdy odpowiedzialni są głównie pracodawcy,którzy masowo zatrudniają rezunów,ich też powinno się karać,!!

 • Link do komentarza Slawek sobota, 19 października 2019 14:09 napisane przez Slawek

  Macie siłe ,,robocza,, ze wschodu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny