poniedziałek, 21 października 2019 10:53

Senator-elekt podsumował wybory

 
Senator-elekt podsumował wybory archiwum redakcji

Wieloletni poseł, a już wkrótce senator, podsumował wyniki wyborów oraz odniósł się do tego, jak będzie wyglądać praca Senatu w kolejnej kadencji.

Tydzień temu stało się jasne, że dotychczasowy senator PiS Robert Gaweł będzie musiał ustąpić kontrkandydatowi KO Pawłowi Arndtowi. O wszystkim zadecydowały przede wszystkim głosy wyborców z dużych miast, ale różnica między nimi długo pozostawała nieznaczna. Ostatecznie kandydat KO wygrał, mając o niespełna 1500 głosów więcej.

- Rywalizacja była bardzo zacięta, a zainteresowani śledzili oddawanych głosów. Rzeczywiście, ta różnica między nami była bardzo niewielka, raz z jednej, raz z drugiej strony i dopiero końcówka, kiedy spłynęły ostatnie głosy, pokazała iż otrzymałem te 1500 głosów więcej od rywala, co przy dziesiątkach tysięcy głosów jest to niecały punkt procentowy - przyznał Paweł Arndt. Jak dodał, znacząca część mieszkańców Gniezna oddała na niego głos: - Dla mnie to była dziesiąta kampania wyborcza, w której brałem udział. Każda jest inna, każda rządzi się swoimi prawami i gdybym miał dziś jednoznacznie stwierdzić, co zdecydowało o tym, że to ja zostałem wybrany, a nie rywal, to do końca nie potrafiłbym powiedzieć. Zmienia się technologia i sposób oddziaływania na wyborców. Tu potrzebne byłyby długie i żmudne badania, co decyduje o tym iż wyborcy wskazują na tego czy innego kandydata.

Senator-elekt odniósł się też do przyszłej pracy Senatu, w którym PiS nie ma większości: - Nie sądzę, by Senat przyjął sobie za zadanie blokowanie ustaw sejmowych. Ma on na to 30 dni i pewnie będzie z tego prawa korzystał. To nie jest zbyt długo okres, by uzyskać opinię, ekspertyzy. Z pewnością na tym poprzestaniemy. Pewnie pojawią się ustawy, które będą wymagały sprawniejszego i szybszego uchwalenia. Jeśli one będą faktycznie potrzebne, to nie sądzę, by Senat próbował to blokować - stwierdził parlamentarzysta. Zanim to się jednak stanie, Paweł Arndt przyznał iż będzie musiała powstać większość senacka i wyłoniony zostanie marszałek: - Będziemy się przeciwstawiać łamaniu prawa. Nigdy się na to nie godziliśmy i nie będziemy się godzić. Wiemy iż nasze poprawki czy decyzje będą mogły być odrzucane przez Sejm. Dzisiaj rządzący mają większość, ale Senat będzie chciał pokazać iż tak być nie powinno. To jest prawo Senatu - zgłaszanie poprawek czy próba odrzucenia ustawy w całości.

10 komentarzy

 • Link do komentarza obóżony środa, 23 października 2019 10:42 napisane przez obóżony

  a to patriota masz zgryz, bo pis chce przeliczenia głosów i w naszym okręgu - więc twoja teoria padła. Liczy tam, gdzie przegrywa. Niech policzy też tam, gdzie wygrywa. poza tym pis słynie z tego ,że liczy dotąd, dopóki nie będzie na jego korzyść. Patrz skandaliczne głosowania w sejmie do skutku...

 • Link do komentarza Julian wtorek, 22 października 2019 23:21 napisane przez Julian

  Prawo trzeba znać. Na jakiej podstawie prawnej żądają ponownego przeliczenia głosów. Konkret. Znali wyniki wcześniej i kicha?

 • Link do komentarza gnieźnianka wtorek, 22 października 2019 19:02 napisane przez gnieźnianka

  ad. patriota, a właśnie, ze dotyczy naszego okręgu i dzisiaj dowiedziałam się, ze w jednej komisji w Gnieźnie namawiano do przestępstwa związanego z liczeniem głosów. Usilnie będę namawiać tę osobę o złożenie zeznań w odpowiednim urzędzie.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 22 października 2019 14:42 napisane przez mieszkaniec

  Do oli.... Kazdy ma prawo sie odwoływać bez względu z jakiej jest partiii trzeba to uszanowac. A gdyby wynik wyborow byl odwrotny i to druga partia sie odwolywala ? . Osobiscie nie jestem za zadna partia bo to ludzie decyduja jak sie zyje w tym kraju.

 • Link do komentarza patriota wtorek, 22 października 2019 07:20 napisane przez patriota

  oli. Opanuj się !! Myślisz , że to Gaweł zawnioskował o ponowne podliczenie głosów w kilku okręgach ? Śmieszny jesteś. O ponowne przeliczenie głosów poprosił Zarząd partii PiS i prośba ta dotyczy wyłącznie kilku okręgów z PÓŁNOCNEJ POLSKI. Okręgu konińsko - gnieźnieńskiego ona NIE DOTYCZY !! W Gnieźnie ludzie potrafią liczyć głosy i rozpoznawać właściwie postawiony krzyżyk !

 • Link do komentarza Rita poniedziałek, 21 października 2019 22:52 napisane przez Rita

  Bardzo dobrze, nigdy nie wiadomo jak to było chociaż komisje były wieloosobowe i z różnych formacji partyjnych

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 21 października 2019 21:50 napisane przez wyborca

  Oli ty oszczerco, kłamczuchu i fanie przeciwników Dobrej Zmiany. To nie Gaweł zarządził ponowne liczenie. Zanim skłamiesz ponownie, to sprawdź u źródła. No, ale wy nie potraficie posługiwać się prawdą. Kłamaliście rano, w południe i wieczorem, zatem nie dziwię się, ze innego komentarza nie potrafisz napisać.

 • Link do komentarza oli poniedziałek, 21 października 2019 18:36 napisane przez oli

  A Gaweł nie umie przegrać i razem z braćmi z Pisu podaje wniosek o ponowne liczenie...co za buta i arogancja -nie umieją uszanować wybór ludzi. Powtórzy wtakim razie i sejm a wtedy pójdziecie z torbami.

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 21 października 2019 14:11 napisane przez wyborca

  Jeszcze wszystko nie przesadzone. Szykuje się ponowne liczenie głosów do Senatu.

 • Link do komentarza rozśmieszony poniedziałek, 21 października 2019 13:05 napisane przez rozśmieszony

  "Będziemy się przeciwstawiać łamaniu prawa. Nigdy się na to nie godziliśmy i nie będziemy się godzić."- to chyba żart, a jeśli nie to niech Pan najpierw działa na swoim podwórku, w Powiecie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny