wtorek, 22 października 2019 07:58

40-letni, pijany obcokrajowiec, zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

 
40-letni, pijany obcokrajowiec, zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie źródło: KPP Gniezno

Dzięki szybkiej reakcji kobiety, która była w kontakcie się z oficerem dyżurnym, policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, jeżdżącego volkswagenem po ulicach Gniezna.

Obywatelską postawą wykazała się jedna z mieszkanek, która w sobotę 19 października br. około godziny 17:00, jadąc samochodem na osiedlu Konikowo w Gnieźnie zwróciła uwagę na Volkswagena Transporter. Jego kierowca wykonywał bardzo niebezpieczne manewry, sprawiając wrażenie pijanego.

Obserwująca to wszystko gnieźnianka zadzwoniła do oficera dyżurnego, a sama ruszyła autem za nim, na bieżąco informując o położeniu podejrzanego pojazdu. Po kilku minutach na miejscu byli funkcjonariusze drogówki, którzy zatrzymali kierowcę na gorącym uczynku na ul. Matejki. 

Policjanci od razu wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, tak samo jak jego prawo jazdy. Podczas interwencji kierowca zachowywał się bardzo arogancko, nie będąc do końca świadomym, jak wielkie zagrożenie sprawiał dla innych uczestników ruchu drogowego i jakie czekają go konsekwencje z tym związane. Jak się okazało, był to 40-letni obywatel Ukrainy, który dodatkowo odmówił poddaniu się badania alkomatem, w związku z czym została mu pobrana krew do badań. Znane są już wyniki tego badania - 2,4 promila.

Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę maksymalnie 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Julian wtorek, 22 października 2019 23:23 napisane przez Julian

  No fakt problem, zwłaszcza z Amerykańcami, którzy traktują nas jak tego sami chcemy. Dobra zmiana

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 22 października 2019 10:39 napisane przez czytelnik

  Coś dużo w ostatnim czasie tych problemów z naszymi sąsiadami. Ciekawe w jakim stanie idą codziennie do pracy ?

 • Link do komentarza hh wtorek, 22 października 2019 10:04 napisane przez hh

  Przy okazji , jak są prowadzone te różne akcje pod kryptonimem i nie tylko , to czy kontrolowane są pojazdy i kierowcy firm ochroniarskich ??????????

 • Link do komentarza Ula wtorek, 22 października 2019 10:01 napisane przez Ula

  do Prosport - czy według już drugiego możemy oceniać

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny