czwartek, 24 października 2019 15:59

Poranny pożar w gospodarstwie

 
Poranny pożar w gospodarstwie źródło: OSP Łubowo

Wczesnym czwartkowym rankiem służby otrzymały powiadomienie o pożarze, jaki wystąpił w budynku wykorzystywanym na chlew w Dziekanowicach (gmina Łubowo).

Do zdarzenia doszło 24 października około 5:30 rano. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o pożarze chlewu - na miejsce skierowano zastępy z OSP Łubowo, OSP Lednogóra oraz JRG Gniezno.

Po dotarciu na miejsce okazało się iż przyczyną silnego zadymienia był pożar pojazdu rolniczego - ładowarki teleskopowej, która stała zaparkowana w budynku inwentarskim. W nim też przebywało bydło. 

Pierwsze przybyłe zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia, podały pianę gaśniczą na płonący pojazd oraz wody na ściółkę w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu ognia. Jednocześnie od razu przeprowadzono wentylację pomieszczeń z uwagi na przechowywany inwentarz, dzięki czemu żadne ze zwierząt przebywających w budynku nie ucierpiało w zdarzeniu. 

źródło: OSP Łubowo

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane