piątek, 25 października 2019 08:31

Lekarze z porodówki chcą podwyżek

 
Lekarze z porodówki chcą podwyżek archiwum redakcji

Nowy lekarz otrzymuje wyższą stawkę, wobec czego pozostali zdecydowali się podnieść swoje żądania. Dyrekcja póki co mówi tylko o rozmowach.

Do dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski trafiło pismo, skierowane przez dziewięciu lekarzy Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. W jego treści domagają się oni podwyżki stawek godzinowych z 60 zł do 90 zł, a jako powód wskazują zatrudnienie nowego lekarza, który już na samym początku miał otrzymać stawkę 90 zł. Chcą przy tym wyrównania swoich pensji od 1 września br.

- Pracujemy na dobro tego oddziału od wielu lat stale podnosząc kwalifikacje, kierując i lecząc pacjentki. Wyrazem docenienia prowadzenia jak i pracy oddziału jest możliwość uzyskania zgody na akredytację do specjalizacji oraz wyrażenia zgody przez Specjalistę Wojewódzkiego na wystąpienie o przyznanie II stopnia referencyjnego. Obecnie pracujemy w fatalnych warunkach lokalowych i stale pogarszających się warunkach sprzętowych uniemożliwiających wprowadzenie nowoczesnych technik operacyjnych do czego zespół jest merytorycznie przygotowany - zawarli w piśmie skierowanym do dyrekcji szpitala oraz przekazanym do wiadomości radnych powiatowych. Jak dalej dodają: - Zatrudniając nowego lekarza na lepszych od nas warunkach finansowych dyrekcja nas deprecjonuje - czytamy tuż przed żądaniami "satysfakcjonującej reakcji" w ciągu siedmiu dni. 

Sprawę poruszono na posiedzeniu Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Aktywizacji Zawodowej, podczas której o wyjaśnienie tej sytuacji poproszona została dyrekcja placówki przy ul. 3 Maja: - Rzeczywiście został zatrudniony lekarz specjalista, dlatego, że zgłaszano problem z obsadą, gdyż jeden z lekarzy złożył wypowiedzenie. Zostały wypełnione takie, a nie inne warunki i jest to kwestia indywidualna. Nie po raz pierwszy w historii tego szpitala zdarzyło się, żeby stawki były zróżnicowane - stwierdził dyrektor Michał Ogrodowicz.

- Odbyło się spotkanie dyrekcji z panem ordynatorem. Wyjaśniliśmy sobie, skąd taka decyzja i tego, co od nas się oczekuje. Sprawę można rozwiązać różnie - przyznał zastępca dyrektora ds. ekonomicznych Zbigniew Beneda. Jak dodał, nie jest możliwym podniesienie pensji wszystkim lekarzom zgodnie z treścią tego pisma, gdyż szpitala na to nie stać, więc w grę wchodzi jeszcze zwolnienie specjalisty: - Pan ordynator się po tym trochę wycofał. My tylko takie rozwiązanie widzimy. Jeżeli zespół nie chce, by nowy kolega z nimi pracował, to nie będziemy nic robić na siłę. Jeżeli cały zespół oczekuje, że wszystkim w szpitalu podniesiemy stawki, to po prostu nas na to nie stać. Zbigniew Beneda stwierdził, że zamiast spróbować porozmawiać o problemie podczas normalnej rozmowy, zdecydowano się pisać pisma i powiadamiać o sprawie różne strony. 

19 komentarzy

 • Link do komentarza ciekawy wyborca poniedziałek, 28 października 2019 10:29 napisane przez ciekawy wyborca

  do czytelnik - a kto zarabia w tym szpitalu niezgodnie z przepisami? Dlaczego pieniądze nie płyną do kasy szpitalnej tylko do kieszeni prywatnego podnajemcy? Tym się nikt nie zainteresuje? To jest ciekawy wątek!

 • Link do komentarza Rzemieślnik poniedziałek, 28 października 2019 10:16 napisane przez Rzemieślnik

  Do Pracownika
  Też chcesz ? To skończ studia zròb specjalizację , bierz odpowiedzialność za žycie matki I dziecka i już .
  Prościej idź maluj sciany , załóż panele iI weź 100 zł. Jak coś spartolisz to wyrzuci Cię zleceniodawca a nie będzie ścigał Cię sad .

 • Link do komentarza Zdesperowany poniedziałek, 28 października 2019 09:58 napisane przez Zdesperowany

  Ludzie jestem przed remontem . Dajcie namiary fachowca za 60 zł na godzinę !!!!
  A może Dyrekcja Szpitala ma takich ???!!!!

 • Link do komentarza Sprostowanie poniedziałek, 28 października 2019 07:07 napisane przez Sprostowanie

  Do dyrektora
  Ściagnięcie super fachowca - jak najbardziej . Ściagnięcie kogoś w momencie kryzysu kadrowego -.owszem . Sciagniecie kogoś , kto nie jest potrzebny , kto dysponuje takimi samymi kwalifikacjami jak pozostali lekarze a jedynym Jego walorem jest znajomość z dyrektorem Henem I zatrudnienie go pod stołem bez wymaganego konkursu to kpina z prawa I pozostałych lekarzy . A tłumaczenie , źe odszedł specjalista jest kłamliwe poniewaź złoźył wypowiedzenie lekarz , który był w trakcie specjalizacji a na jego miejsce jest kolejny chętny , tylko niechęć dyrekcji do dopełnienia formalności w rozpoczęciu jego specjalizacji powoduje , że jeszcze go nie ma w oddziale .

 • Link do komentarza Pacjentka już nie w ciazy niedziela, 27 października 2019 17:18 napisane przez Pacjentka już nie w ciazy

  Lekarze to nic. Opinię temu oddzialowi robią polozne -leniwe, niekompetentne, pretensjonalne i udajace wszystkowiedzace. A jak ktoras ma magistra to bez kija nie podchodz bo ona jest do wyzszych celow. Wyslugują sie salowymi i opiekun,ami medycznymi. Od jedzenia i picia kaw mają coraz szersze tyły. To jext dopiero tragedia. A jak weszlam się o coś zapytać do ich dyżurni to Ty,e ich tam siedziało, że chyba trzeba kanapę dokupić. I brakuje personelu pielegniarskiego? Pogonić te baby do roboty , bo one też z jednej pracy do drugiej i chyba tylko przychodzą sobie odpocząć. Tam to widać tylko jedną taką wysoką panią Elę że pracuje.

 • Link do komentarza Tykwa niedziela, 27 października 2019 12:31 napisane przez Tykwa

  To chyba kpina 90 zł brutto. To na rękę 60? Przyjdzie jakiś fachowiec tdo malowania scian za 60 na godzine.? A niejedna z pań kosmetycz3k to za 5 minut depilacji brwi bierze 25 zł i jeszcze paragonu nie da. Na ile wyceniasz kobieto zycie swoje i dziecka np przy porodzie żeby płacić lekarzowi za operację cesarki 60 zl, bo to trwa ok godziny. Idźcie wszyscy do zna chorow niech wam usg robia , niech wam operacje robia, jesteście dennym zawistnym spoleczenstwem. Nie zaslugujecie na tak dobrą opiekę medyczną.

 • Link do komentarza Pacjent sobota, 26 października 2019 19:05 napisane przez Pacjent

  Piotr, a gdzie te pielęgniarki co mają ponad 5 tys? Bo chyba nie o Gnieźnie mówisz...

 • Link do komentarza anna sobota, 26 października 2019 17:31 napisane przez anna

  czyli kolanoskopiaaaa

 • Link do komentarza wyborca sobota, 26 października 2019 14:39 napisane przez wyborca

  Jak wybieraliscie, tak macie.

 • Link do komentarza Rzeczywistość sobota, 26 października 2019 08:44 napisane przez Rzeczywistość

  To nic nowego, że nowy pracownik dostaje więcej w starostwie i w urzędzie też jest taka polityka kadrowa. Wieloletni pracownik jest traktowany gorzej od nowego. Brawo władza tak dalej, niech nepotyzm i wchodzenie wam w 4 liter wyjdzie wam na " zdrowie".

 • Link do komentarza Julian sobota, 26 października 2019 00:33 napisane przez Julian

  Podwyżki???? Do roboty. A jak się nie podoba to wypad z naszego pięknego kraju. Tylko patrioci mogą tu zostać!!!!

 • Link do komentarza księgowy piątek, 25 października 2019 18:38 napisane przez księgowy

  akurat na tym oddziale przydałoby się płacić procent od wykonanej pracy!!!

 • Link do komentarza Zasmucony piątek, 25 października 2019 14:38 napisane przez Zasmucony

  Nowy lekarz został zatrudniony bezprawnie , bez konkursu . Tajemnica poliszynela jest , że jest to kumpel od lawet Pana Hena . Dyrektor publicznej
  placòwki zatrudnia kumpla po stawce 50% wyzszej od pozostałych .
  Bestwina I Joachimczykowa mieli kupę kasy dla Sowiera , obecna dyrekcja ma swoich Sowierów . Ten szpital nigdy nie powstanie .

 • Link do komentarza ciekawy piątek, 25 października 2019 13:34 napisane przez ciekawy

  A ile na godzinę dostaje dyrektor dowolnego wydziału w Starostwie, które jest pracodawcą panów lekarzy ?

 • Link do komentarza Anna piątek, 25 października 2019 13:31 napisane przez Anna

  Czy w naszym szpitalu mamy tak przestarzały sprzęt na dziale położniczym jak piszą panowie lekarze. ? To może poprosimy pana Owsiaka by nasz gnieźnieński szpital wspomógł jakimś nowoczesnym sprzętem w przyszłym roku .

 • Link do komentarza dyrektor piątek, 25 października 2019 13:27 napisane przez dyrektor

  90 złotych na godzinę. Taka jest normalna polityka płacowa dyrektora jeżeli zależy mu bardzo na ściągnięciu jakiegoś fachowca do szpitala. I dobrze . Dobry elektryk, hydraulik czy lekarz zasługuje na wyższą płacę jeżeli zależy nam bardzo mocno i pilnie na pozyskaniu takiego pracownika . A "kompetentna dyrekcja" Szpitala nie wie co to tajemnica, dotycząca zarobków poszczególnych pracowników ? A może panie księgowe lub sekretarki mają za długie języki? Czy zdarzyło się już, by któraś z nich za nie zachowanie tajemnicy służbowej straciła prace ?

 • Link do komentarza piotr piątek, 25 października 2019 12:48 napisane przez piotr

  i znowu lekarze nie wiem juz jaka średnia bo to dziesięciokrotnie wyższa od pracowników z 40 letnim stażem !,potem pielęgniarki które średnio maja powyżej 5 tys. a doświadczeni pracownicy zakładu po 40 latach pracy najniższą krajowa tj 2.250.- ...w tym wysługa i regulaminowa premia ...policzyć można ile netto !!!???Ten zakład to nie tylko lekarze i pielęgniarki ...my tez na niego pracujemy i to wcale nie mnie tylko inaczej ???a emerytury z tej pensji głodowe ... ..

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 25 października 2019 11:18 napisane przez czytelnik

  Panie Dyrektorze, ja Panu znajdę w tym szpitalu w terminie natychmiastowym pieniądze na podwyżki dla ginekologów. Pieniądze, które zamiast do kasy szpitalnej płyną szerokim strumieniem niezgodnie z ustawą do kieszeni prywatnego podnajemcy!

 • Link do komentarza Pracownik piątek, 25 października 2019 08:59 napisane przez Pracownik

  Ja też chcę...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane