poniedziałek, 28 października 2019 11:17

Organizacja ruchu przy cmentarzach na Wszystkich Świętych

 
Organizacja ruchu przy cmentarzach na Wszystkich Świętych archiwum redakcji

W czasie poprzedzającym Wszystkich Świętych a także w tym dniu, w rejonie gnieźnieńskich nekropolii wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu. 

Policja apeluje do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie dróg (zwłaszcza w rejonach cmentarzy) oraz bezwzględne stosowanie się do tego oznakowania oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Funkcjonariusze proszą również cierpliwość, a także o to by wyjechać nawet kilka godzin wcześniej niż zwykle, aby dotrzeć do miejsca docelowego.

 

Cmentarz św. Krzyża i św. Piotra

Ul. Wodna, ul. Żuławy (przy cmentarzu), ul. Świętokrzyska i ul. Żabia zostaną ulicami jednokierunkowymi z kierunkiem jazdy w stronę ul. Powstańców Wielkopolskich. Zmiana organizacji ruchu na tych ulicach będzie obowiązywała w okresie od czwartku 31 października od godz. 6:00 do niedzieli 3 listopada do godziny 22:00.

Dodatkowo, w dniu 1 listopada od godziny 6:00 do 22:00 na zjeździe ul. Gdańskiej od Wiaduktu Solidarności do Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (oraz zakaz zjazdu z Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego na ul. Gdańską). Jednocześnie obowiązywać tam będzie postój pojazdów po lewej stronie jezdni, skośnie do krawężnika. Ponadto, na terenie zielonym znajdującym się pomiędzy ul. Gdańską, a Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego, usytuowany zostanie dodatkowy parking.

Dodatkowo na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego (przy wjeździe z kierunku Bydgoszczy i Torunia) ustawione zostaną tablice wskazujące kierunek dojazdu do cmentarzy. Na ul. Świętokrzyskiej pod wiaduktem Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego istnieje parking, mogący pomieścić 84 pojazdy. Na ul. Powstańców Wielkopolskich, przy ul. Kłeckoskiej funkcjonuje parking mogący pomieścić 57 pojazdów. Samochody można także pozostawiać na parkingu przy ul. Łaskiego. 

Zalecamy jednak pozostawienie pojazdu dalej od nekropolii i unikanie przejazdu przez zatłoczone rejony ww. cmentarzy.

 

Cmentarz przy ul. Witkowskiej

Organizacja ruchu w rejonie tego cmentarza odbywać się będzie na takich samych zasadach, jak w latach ubiegłych - ulica Witkowska na całym odcinku pozostaje dwukierunkowa.

W celu ułatwienia jazdy i parkowania wyznaczono ulice jednokierunkowe, a zmiany w organizacji ruchu obowiązywać na tych ulicach będą w czwartek 1 listopada od godziny 6:00 do godziny 22:00 tego samego dnia:

  • ulica Słoneczna – jednokierunkowa na odcinku od ulicy Witkowskiej do ul. Surowieckiego,
  • ulica 17 Dywizji Piechoty – na odcinku od ul. Witkowskiej do ul. Wesołej.
  • ulica Wesoła- na odcinku od ul. 17 Dywizji Piechoty do ul. Grunwaldzkiej

 

1 komentarz

  • Link do komentarza emigrant poniedziałek, 28 października 2019 23:36 napisane przez emigrant

    Kompletne niedouczenie decydentow. Ulica Żabia powinna być już natychmiast od dziś jednokierunkowa. Czy prezydent Gniezna naprawdę nie potrafi objąć swoimi decyzjami tak prostych spraw? To jest naprawdę bardzo, bardzo smutne.a właściwie to nawet tragiczne. Inne miasta w Polsce mają zmienioną organizację ruchu w pobliżu cmentarzy już od poniedziałku!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane