poniedziałek, 28 października 2019 13:04

Przekazano wsparcie dla drugiego skrzydła DPS w Łopiennie

 
Przekazano wsparcie dla drugiego skrzydła DPS w Łopiennie fot. Rafał Wichniewicz

15 700 złotych - taką kwotę udało się zebrać Fundacji Santander Bank Polska, która zorganizowała ją w swoich placówkach w całym kraju oraz na ulicach Gniezna.

Kilka tygodni temu na ulicach Grodu Lecha odbyła się publiczna zbiórka pieniędzy, a puszki z datkami pojawiły się również we wszystkich największych placówkach ww. banku w Polsce. Dzięki temu przedsięwzięciu udało się zebrać kwotę, która zostanie przeznaczona na rozbudowę tzw. drugiego skrzydła Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie.

- Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć Łopienno, dzięki której to akcji będzie miało cegiełkę na rozbudowę skrzydła, które im będzie bardzo potrzebne - przyznała Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska. W 

- W sumie udało się zebrać 15 700 złotych, a z samego Gniezna jest to 3400 złotych w jednym dniu. Robi to duże wrażenie i chciałbym podziękować gnieźnianom i mieszkańcom powiatu, którzy przekazali na ten cel tyle pieniędzy - dodał Sławomir Stróżyk, Dyrektor Regionu Santander Bank Polska. Do słów podziękowań przyłączył się również wiceprezydent Michał Powałowski. 

- To jest bardzo duża kwota. Rzadko kiedy udaje się uzyskać takie duże wsparcie i myślę, że jest to efekt bardzo dużego i wyjątkowego zaangażowania wielu ludzi, a ta iskra pojawiła się tutaj w Gnieźnie. Pracownicy banku, którzy odwiedzili nasz dom w Łopiennie postanowili pomóc i ta pomoc przelała się na całą Polskę - przekazała Maria Kopaszewska, sternik "Drugiego Skrzydła", która podziękowała osobiście inicjatorom i organizatorom zbiórki.

W chwili obecnej zakończone zostały prace przy stawianiu murów, które zostały już odebrane i obecnie będą trwały starania, by zwieńczyć drugie skrzydło dachem. W chwili obecnej na koncie jest ponad 300 tys. złotych, a na całe zadanie potrzebna jest kwota 2,5 mln złotych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane