wtorek, 29 października 2019 17:33

Wszystkich Świętych: procesje na cmentarzach - kiedy i gdzie?

 
Wszystkich Świętych: procesje na cmentarzach - kiedy i gdzie? archiwum redakcji

W ostatnie dni tygodnia cmentarze zapełnią się odwiedzającymi groby swoich bliskich. W piątek odbędą się także uroczystości z okazji Wszystkich Świętych.

W najbliższy piątek przypadnie uroczystość Wszystkich Świętych. W Kościele katolickim ten dzień jest obchodzony jako uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Tego dnia na cmentarzach odbywają się procesje głównymi alejami, w trakcie których odmawiane są modlitwy. Po nich tradycyjnie odprawiana jest msza święta, w której mogą uczestniczyć wierni zgromadzeni na terenach nekropolii.

Poniżej przedstawiamy harmonogram uroczystości, odbywających się na wszystkich gnieźnieńskich cmentarzach. Zachęcamy, by przy odwiedzaniu nekropolii samochody pozostawiać nieco dalej i na miejsce udawać się pieszo. Przypominamy przy tym o obowiązujących zmianach w organizacji ruchu w tym okresie.

Harmonogram:

Cmentarz św. Krzyża:
13:00 – Procesja za zmarłych

13:30 – Msza św.

Cmentarz św. Piotra:
14:30 – Procesja za zmarłych

15:00 – Msza św.

Cmentarz przy ul. Witkowskiej (św. Trójcy i św. Wawrzyńca):
14:30 – Procesja za zmarłych
15:00 – Msza św.

Cmentarz przy ul. Dalkoskiej:
10:00 – Nabożeństwo za zmarłych

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane