poniedziałek, 04 listopada 2019 11:22

Akcja „Znicz”: spokojnie na drogach

 
Akcja „Znicz”: spokojnie na drogach archiwum redakcji

W niedzielę wieczorem oficjalnie zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2019. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii całego powiatu.

Tegoroczny świąteczny weekend był jednym z bezpieczniejszych w ciągu kilku ostatnich lat. Nie odnotowano większych zakłóceń ruchu ani poważniejszych zdarzeń drogowych nie tylko w kraju, ale także na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Akcja „Znicz” rozpoczęła się w czwartek, 31 października i trwała aż do niedzieli, 3 listopada 2019 roku. Przez ten czas policjanci czuwali nad płynnością ruchu na drogach, patrolowali okolice cmentarzy, szczególnie w rejonie ul. Świętokrzyskiej, Żabiej, Powstańców Wielkopolskich, Kłeckoskiej i Poznańskiej. Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół właśnie tych cmentarzy.

W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez straż miejską kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się.

W ciągu ww. czterech dni na terenie powiatu gnieźnieńskiego doszło do jednego wypadku drogowego i 25 kolizji drogowych - na szczęście w większości z tych przypadków nie było żadnych osób z obrażeniami. W trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierujących.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Witek poniedziałek, 04 listopada 2019 15:19 napisane przez Witek

    W wszystkich świętych na rondzie przy witkowskiej/Wrzesińskiej świr w srebrnym BMW robił sobie z wielkim hałasem kółka z piskiem opon szok... Gdzie Policja była? Jeździł po mieście potem jak po dopalaczach takiemu odebrać prawo jazdy dożywotnio bez możliwości dalszej jazdy pojazdami... Zablokował ruch na rondzie zrobił sobie 3 kółka a gdyby tam szła rodzina akurat wjechałby i co wtedy?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane