poniedziałek, 04 listopada 2019 14:16

III LO obchodzi 25-lecie istnienia

 
III LO obchodzi 25-lecie istnienia fot. Rafał Wichniewicz

Najmłodsza gnieźnieńska średnia szkoła publiczna obchodzi ćwierćwiecze swojego funkcjonowania na edukacyjnej mapie Gniezna. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia.

Placówka funkcjonująca w murach dawnych koszar przy ul. Sobieskiego i nosząca imię tegoż króla, zaczęła swoją pracę z uczniami w 1994 roku. Od tego czasu przez sale lekcyjne przewinęło się tysiące wychowanków, którzy już dzisiaj wysyłają swoje dzieci do szkół. Ten odcinek czasu to także okres wielu przemian - budynek, w którym mieści się placówka był modernizowany, a w ostatnich latach w końcu doczekano się sali sportowej. Teraz przyszedł czas na podsumowanie 25-lat działalności.

Uroczystość odbyła się w Teatrze im. A. Fredry, na której to zagościło wielu przedstawicieli samorządu, parlamentarzyści, służby mundurowe itp. - Wiem, że pozostałe szkoły powiatu gnieźnieńskiego mają dużo dłuższy staż. To nie znaczy, że nasza rocznica jest mniej istotna. Rocznice, jak już powiedziano, są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia, kierują nasz wzrok w stronę przebytej drogi. Pamiętamy skąd wyszliśmy i kroczymy dumnie 25 lat wyznaczoną trasą i wiemy dokąd zmierzamy - mówiła Beata Czechańska, dyrektor III LO. W swoim przemówieniu przybliżyła najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, zmiany w systemach oświaty w ciągu minionego ćwierćwiecza oraz tego, jak wygląda sytuacja obecnie. Nie ukrywała przy tym iż pragnie, by placówka wciąż mogła się dostosowywać do aktualnych potrzeb, jakie niesie zmieniająca się rzeczywistość. 

W trakcie uroczystości miały miejsce przemówienia innych zaproszonych gości, a także odbyły się pokazy artystyczne. Całość zwieńczył mały bankiet z tortem przygotowanym z okazji tego małego-dużego jubileuszu.

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza fakty poniedziałek, 04 listopada 2019 20:56 napisane przez fakty

  Jakiej sali gimnastycznej....wzięta innej szkole przez Dolatę i przekazana swoim... ale powód do dumy...

 • Link do komentarza Lilit Karapetyan poniedziałek, 04 listopada 2019 20:17 napisane przez Lilit Karapetyan

  Gratuluję!!!
  Jestem bardzo dumna, że byłam uczennicą tej szkoły w latach 1994-1998.

 • Link do komentarza Oko poniedziałek, 04 listopada 2019 15:09 napisane przez Oko

  Zdecydowanie najlepsza szkoła w Gnieźnie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane