Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 04 listopada 2019 21:09

Pożar domku letniskowego. Jedna osoba w szpitalu

 
Pożar domku letniskowego. Jedna osoba w szpitalu źródło: OSP Łubowo

W poniedziałkowe popołudnie służby otrzymały powiadomienie o pożarze, jaki został zauważony w budynku letniskowym, położonym w Imielenku w gminie Łubowo.

Zdarzenie miało miejsce 4 listopada około godziny 16. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o pożarze domku letniskowego, wykorzystywanego na cele mieszkalne na terenie ogródków działkowych Piast w Imielenku.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej zastano dym unoszący się nad budynkiem oraz pojedyncze płomienie wydobywające się spod pokrywy dachowej. Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odcięcia zasilania i rozpoczęcia akcji gaśniczej. W jej trakcie koniecznością okazały się prace rozbiórkowo-wyburzeniowe w celu dotarcia do zarzewi pożaru. 

Wezwany zespół ratownictwa medycznego, po przybyciu na miejsce, zadecydował o przetransportowaniu jednej osoby do szpitala na dalsze badania.

W sumie w dwugodzinnych działaniach wzięło udział pięć zastępów straży pożarnej - OSP Łubowo, OSP Lednogóra oraz JRG Gniezno. Na miejscu obecna była również policja.

źródło: OSP Łubowo