Wydrukuj tę stronę
środa, 06 listopada 2019 12:02

Studenci PWSZ otrzymali laptopy

 
Studenci PWSZ otrzymali laptopy fot. Rafał Wichniewicz

Przyszli inżynierowie, którzy zdecydowali się podjąć studia na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, dziś otrzymali laptopy, które pomogą im w nauce.

To kontynuacja pomysłu, jakiego gnieźnieńska PWSZ podjęła się już wcześniej - wszystko za sprawą projektu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości. Program wsparcia publicznych uczelni zawodowych w doskonaleniu jakości kształcenia". Dzięki niemu studenci stacjonarnych kierunków inżynieryjnych mogą otrzymać laptopy, które będą wykorzystywać do nauki.

- Te siedem semestrów jest niezbędne, byście państwo skończyli studia. To nie tylko jest cel dla państwa, w końcu po to przyszliście studiować kierunki inżynierskie, ale to również warunek, by po wręczeniu laptopa otrzymać go później na własność - mówił prof. Janusz Wiśniewski, rektor PWSZ i jak dalej dodał: - Nasza uczelnia jest najlepszą wśród państwowych wyższych szkół zawodowych, jeśli chodzi o doskonałość kształcenia. Zajmując pierwsze miejsce w Polsce otrzymaliśmy środki, za które zakupiliśmy laptopy jako narzędzie do studiowania.

W sumie laptopy otrzyma 39 studentów, którzy staną się ich pełnoprawnymi właścicielami dopiero po ukończeniu nauki i zdobyciu tytułu inżyniera. 

 

Galeria

2 komentarzy