Wydrukuj tę stronę
czwartek, 07 listopada 2019 08:20

W poniedziałek utrudnienia w centrum

 
W poniedziałek utrudnienia w centrum archiwum redakcji

Kilka głównych ulic przejazdowych w śródmieściu Gniezna zostanie zamkniętych na czas biegu, który zaplanowano na 11 listopada.

W najbliższy poniedziałek odbędzie się piąta edycja Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości. Powraca on do swojej tradycyjnej trasy po ubiegłorocznym udziale w ogólnopolskiej odsłonie, w trakcie której cała Polska biegła na tym samym dystansie. Oznacza to iż zawody po raz kolejny odbędą się wyłącznie na ulicach centrum miasta, podobnie jak to miało miejsce przy trzech poprzednich edycjach.

Zawody odbywać się będą 11 listopada w godzinach od około godziny 11 do 13 i to w tym czasie należy spodziewać się utrudnień.

Biegacze wystartują sprzed katedry i pobiegną ul. Tumską, św. Wawrzyńca, Słomianka, Jeziorną, wokół Jeziora Jelonek, ponownie ul. Jeziorną na ul. Czystą, św. Wawrzyńca, Stromą, Warszawską, Mickiewicza, Mieszka I, Krzywe Koło, rondo i przez Dolinę Pojednania na ul. św. Jana, Świętokrzyską, Żuławy, Seminaryjną i św. Wojciecha wykonując tym samym dwie pętle po 5,5 km. Meta zawodów, liczących w sumie 11 km, znajduje się na Rynku. Tam też o godzinie 13 odbędzie się dekoracja zwycięzców.

Na czas trwających zawodów należy spodziewać się także utrudnień w kursowaniu autobusów MPK. Organizatorzy zwracają się z prośbą o nie poruszanie się w tym czasie samochodami we wskazanym rejonie i korzystanie z objazdów. Jednocześnie zachęcają wszystkich do biało-czerwonego kibicowania biegaczom na całej trasie.

 

Galeria

1 komentarz