piątek, 08 listopada 2019 05:10

Tragiczny pożar w kamienicy. Nie żyje mężczyzna

 

W nocy z czwartku na piątek służby otrzymały powiadomienie o pożarze, jaki został zauważony na parterze kamienicy w centrum Gniezna.

Do zdarzenia doszło 8 listopada około 3:40 w budynku wielorodzinnym przy ul. Warszawskiej. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, mieszkańcy kamienicy zauważyli dym wydobywający się z jednego z lokali na parterze od strony podwórka, wykorzystywanym jako garaż i magazyn.

Na miejsce przybyły dwa zastępy JRG Gniezno: - Po przybyciu na miejsce zastaliśmy pożar pomieszczenia garażowego. W trakcie działań gaśniczych, przy przeszukaniu pomieszczeń natrafiliśmy na mężczyznę, który znajdował się w przedniej części kamienicy, które to pomieszczenie było połączone z garażem. Mężczyzna pod wpływem gazów pożarowych stracił przytomność - mówił st. kpt. Jarosław Łagutoczkin. Po jego wydobyciu poszkodowanego na zewnątrz przystąpiono do reanimacji, prowadzonej przez strażaków, a następnie przez zadysponowany zespół ratownictwa medycznego. Niestety, mimo prawie godzinnej próby przywrócenia życia, mężczyzna zmarł.

W wyniku pożaru spłonęło wyposażenie pomieszczenia gospodarczego oraz lokalu znajdującego się od strony ulicy. Podczas akcji gaśniczej ewakuowano także lokatorów mieszkania znajdującego się nad pożarem. Dokładne okoliczności zdarzenia zostaną ustalone. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkanka piątek, 08 listopada 2019 09:52 napisane przez Mieszkanka

    Chyba więcej poszkodowanych godz 9:50 akcja

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane