Wydrukuj tę stronę
piątek, 08 listopada 2019 10:36

Zderzenie z ciężarówką na „piętnastce”

 

W piątkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 15 doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego.

Do wypadku doszło 8 listopada około godziny 10 w Żydowie, na odcinku DK15 między stacją benzynową a kościołem. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na prostym fragmencie drogi doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Renault z ciężarówką marki MAN. Kierujący drugim z pojazdów, próbując uniknąć zderzenia, zjechał do przydrożnego rowu.

Na miejsce zdarzenia przybyły JRG Gniezno, OSP Żydowo i OSP Czerniejewo, które zabezpieczyły miejsce wypadku, uszkodzone pojazdy oraz zajęły się poszkodowanymi. Następnie zadysponowany zespół ratownictwa medycznego, po dotarciu w rejon wypadku, zajął się kierującą z Renault, po czym przetransportowano ją do szpitala. Do poruszającego się większym pojazdem, z uwagi na jego uskarżanie się na stan zdrowia, wezwano kolejną karetkę. 

W wyniku zdarzenia ruch na drodze został zablokowany. Okoliczności wypadku ustali policja. Ruch może odbywać się objazdem nawet do godziny 14. 

Galeria