Wydrukuj tę stronę
piątek, 08 listopada 2019 16:39

Kolejni kierowcy stracili „prawko” za nadmierną prędkość

 
Kolejni kierowcy stracili „prawko” za nadmierną prędkość archiwum redakcji

W miniony czwartek na terenie powiatu gnieźnieńskiego policja zatrzymała dwóch piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością 110 km/h i 111 km/h. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

7 listopada, kilka minut przed godziną 9:00 policjanci zatrzymali do kontroli opla, którym kierowca jechał przez Wydartowo w gminie Trzemeszno z prędkością 110 km/h. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość jazdy w terenie zabudowanym aż o 60 km/h. Samochód prowadził 40-letni mieszkaniec gminy Mogilno. Został on ukarany mandatem karnym, a ponadto policjanci nałożyli na nieodpowiedzialnego kierowcę 10 punktów karnych oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

Jeszcze tego samego dnia w Mąkownicy w gminie Witkowo policjanci z gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki MAN. Tym autem, z prędkością 111 km/h w terenie zabudowanym, jechał 27-letni mężczyzna. Za swój „wyczyn” otrzymał mandat i 10 punktów karnych. Jemu również zostało zatrzymane prawo jazdy.

Zgodnie z przepisami policjant zatrzymuje prawo jazdy kierowcy, który na terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o więcej niż 50 km/h. W praktyce policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu rażącego przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma dokument. Za pierwszym razem prawo jazdy zatrzymywane jest na trzy miesiące.

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy