poniedziałek, 11 listopada 2019 20:01

Pożar domku letniskowego

 
Pożar domku letniskowego źródło: OSP Łubowo

W poniedziałkowe popołudnie służby otrzymały powiadomienie o pożarze, do jakiego doszło na terenie ogródków działkowych w Imielnie. To kolejne zdarzenie w ostatnim czasie w tym miejscu.

Do zdarzenia doszło 11 listopada, przed godziną 15:30. Służby otrzymały powiadomienie o pożarze domu, znajdującego się na terenie ogródków działkowych Relaks w Imielnie (gmina Łubowo). 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Łubowo, OSP Lednogóra oraz JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszych zastępów okazało się iż ogień pochłonął domek letniskowy całoroczny o konstrukcji murowanej z o drewnianej konstrukcji elewacji oraz dachu. Pożar rozwinął się tak szybko, że górna część budynku zdążyła się zapaść do środka zanim na miejsce przybyły pierwsze służby.

Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia zasilania i wprowadzenia rot w celu ugaszenia płonących elementów i przewietrzenia wnętrz. Przy okazji usunięto pozostałe spalone elementy konstrukcji dachu. 

Dwie osoby, które przebywały na terenie nieruchomości, opuściły budynek bezpiecznie i wymagały wsparcia psychicznego. Mimo wezwania zespołu ratownictwa medycznego, odmówiły dalszej pomocy. Na miejscu była również policja.

źródło: OSP Łubowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane