środa, 13 listopada 2019 12:56

Okradł zakład, w którym pracował. 30-latek z zarzutami

 
Okradł zakład, w którym pracował. 30-latek z zarzutami archiwum redakcji

Funkcjonariusze kryminalni z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który okradał swojego pracodawcę. Jego łupem padły specjalistyczne części do maszyn których wartość wyceniono na 50 tysięcy złotych.

30 października 2019 roku gnieźnieńscy policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży kilku specjalistycznych części do maszyn. Do zdarzeń miało dojść na terenie jednego z większych zakładów produkcyjnych, działających na terenie miasta. Osoba zgłaszająca poinformowała, że sprawcą kradzieży może być jeden z pracowników zajmujących się serwisem i naprawą maszyn. Straty początkowo oszacowano na 12 tysięcy złotych.

Jak się później okazało się, nie był to pierwszy raz, kiedy 30-letni mieszkaniec gminy Witkowo okradł swojego pracodawcę. Funkcjonariusze kryminalni udali się do miejsca jego zamieszkania - na posesji sprawcy znaleźli kilkadziesiąt elementów pochodzących z kradzieży, dokonanej w firmie. Wartość tych części została oszacowana na kwotę 50 tysięcy złotych.

30-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i 31 października usłyszał zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest w toku.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Kurka Wodna wtorek, 19 listopada 2019 13:59 napisane przez Kurka Wodna

  Czy to były treblinki ćwierćcalowe?

 • Link do komentarza Tomek czwartek, 14 listopada 2019 13:45 napisane przez Tomek

  Niech powie, że kradł przez roztargnienie jak jaśnie panowie w togach.

 • Link do komentarza hehe czwartek, 14 listopada 2019 08:41 napisane przez hehe

  Tak to jest, jak nie można dostać treblinek do kombajnu i trzeba latać po gminie...

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 14 listopada 2019 00:05 napisane przez czytelnik

  No to Boże Narodzenie spędzi w osamotnieniu!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane