sobota, 16 listopada 2019 11:10

OSP Strzyżewo Smykowe już z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

  mnopr
OSP Strzyżewo Smykowe już z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym zdjęcie nadesłane

Druhowie ze strzyżewskiej jednostki ochotniczej mają już nowy pojazd w swoim zestawie ratowniczym. Teraz będzie ich wspomagał w akcjach, do których będą wzywani.

Nowy Peugeot Boxer dotarł do Strzyżewa Smykowego w środę późnym wieczorem. Samochód będzie służył głównie w trakcie akcji przy wypadkach drogowych. Wyposażony jest w dwa zbiorniki: 200 litrowy na wodę i drugi do piany gaśniczej. Środki gaśnicze będą tłoczone przez nowoczesny agregat ciśnieniowy z linią szybkiego natarcia.

Na dachu pojazdu zamontowany jest pneumatyczny maszt oświetleniowy, na szczycie którego są regulowane reflektory o strumieniu światła 20000 lumenów. Takie rozwiązanie umożliwia oświetlenie miejsca zdarzenia, dzięki czemu stanowi usprawnienie prowadzonych akcji.

Poza tym auto posiada wyciągarkę i kamerę cofania. Pojazd kosztował 189.000,00 złotych, a wkład własny Gminy Gniezno wyniósł 54.000,00 złotych - reszta została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane