niedziela, 17 listopada 2019 10:02

Pożar samochodu na dawnej „piątce”

 
Pożar samochodu na dawnej „piątce” źródło: OSP Łubowo

W sobotni wieczór służby otrzymały powiadomienie o pożarze pojazdu, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 194 w kierunku Gniezna.

Do zdarzenia doszło 16 listopada po godzinie 19. Jak wynika z ustaleń, samochód osobowy marki BMW 520d, jadący od strony węzła S5 Gniezno Południe w kierunku miasta, na wysokości Woźnik zaczął się palić w komorze silnika.

Na miejsce zdarzenia przybyło OSP Łubowo oraz JRG Gniezno, które to zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączyły zasilanie w pojeździe i podały prądy wody oraz piany na palący się pojazd.

Po ugaszeniu samochodu miejsce było zabezpieczane do czasu usunięcia go przez lawetę, po czym uprzątnięto jezdnię.

źródło: OSP Łubowo

1 komentarz

  • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 17 listopada 2019 12:15 napisane przez rezigiusz

    Niestety ale ta marka ma problem z samoistnym zapaleniem komory silnika. Na portalach branżowych było o tym głośno że klej który jest słabo utwardzony w procesie uszczelniania karoserii w fabryce pod wpływem wysokiej temperatury kapie na cześć układu wydechowego w komorze silnika i dochodzi do zapalenia się tego kleju.

    Opcje są dwie właściciel auta nie skorzystał z przywoławczej akcji serwisowej producenta bo takowa była lub auto z drugiej ręki czytaj kupiłeś auto "trumne" czyli nie zweryfikowane w serwisie pod kontem akcji przywoławczych.

    Było gość głośno o tych problemach w mediach. Podobny problem ma Volvo produkowane obecnie przez Chińczyków

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane