wtorek, 26 listopada 2019 07:55

Opóźnienia pociągów po awarii

 

Przez awarię sterowania ruchem, do której doszło na stacji Poznań Główny, pociągi jadące z Gniezna dojeżdżają do innych przystanków stolicy Wielkopolski.

Do awarii doszło 26 listopada około 2 w nocy. W jej wyniku od tej godziny żaden pociąg nie dojeżdża do stacji Poznań Główny i składy zmuszone są do zatrzymywania się przy mniejszych - Poznań Wschód lub Poznań Garbary. Z tego powodu wieli mieszkańców Gniezna nie dotarło na czas do celu swojej podróży, a w samym Gnieźnie kilka pociągów notuje już opóźnienia.

Najbardziej opóźniony jest skład z Bielska-Białej do Gdyni Głównej, który planowo miał przyjechać o godzinie 3:20 i obecnie jest opóźniony o 330 minut. Nie przyjechał także skład z Poznania Głównego do Gdyni Głównej, który miał pojawić się o 6:05 i notuje już 115 minut opóźnienia. Do Trójmiasta już godzinne opóźnienie ma kolejny pociąg, który miał pojawić się w Gnieźnie o 7:16, a także skład do Olsztyna notuje 80 minut opóźnienia. 

Jak poinformowało PKP PLK, serwis pracuje nad przywróceniem sterowności systemu, ale nie wiadomo dokładnie, jak długo potrwają opóźnienia. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane