środa, 27 listopada 2019 12:21

Zadzwoniła z „wypadku” i okradła seniora

 
Zadzwoniła z „wypadku” i okradła seniora archiwum redakcji

We wtorek znów zaktywizowali się oszuści, którzy za ofiary wybierają osoby w podeszłym wieku. Niestety, jedna z nich przekazał im pieniądze.

Gnieźnieńska policja alarmuje o telefonach do seniorów, mieszkańców Gniezna. Wszystkie miały miejsce w miniony wtorek. Za każdym razem w słuchawce odzywał się damski głos - kobieta podająca się za wnuczkę, rozmawiając z seniorem twierdziła, że ona i jej mąż zostali zatrzymani przez policję, bo spowodowali wypadek drogowy. Prosiła o pieniądze, by „wyjść za kaucją”.

Oszustom udało się w ten sposób nabrać 91-letniego mężczyznę z Gniezna. Senior nie tylko został przekonany do tego, że rozmawia z kimś bliskim, ale nawet przekazał żądane przez sprawców 30 tysięcy złotych.

Kolejny telefon oszuści wykonali do seniorki z Gniezna. Rozmowa zakończyła się przerywaniem przez nią połączenia.

Policja ostrzega po raz kolejny, w szczególności osoby starsze, przed działaniem oszustów. Ale funkcjonariusze zwracają się też do osób młodych:„informujmy naszych rodziców, dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji gdy będzie prosił ich telefonicznie o pieniądze".

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza a1rh- środa, 27 listopada 2019 15:40 napisane przez a1rh-

    Sprawcy tego typu oszustwa powinni być karani bezwzględnym kilkuletnim więzieniem, a sądy wymierzać kary w trybie doraźnym. Tylko w ten sposób możemy poradzić sobie z plagą oszustów żerujących głównie na osobach w podeszłym wieku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane