Wydrukuj tę stronę
piątek, 29 listopada 2019 11:43

Wyróżnienie dla gnieźnieńskich policjantów za uratowanie życia

 
Wyróżnienie dla gnieźnieńskich policjantów za uratowanie życia źródło: KWP Poznań

Dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymało wczoraj wyjątkowe wyróżnienia za działania podjęte podczas służby lub poza nią z narażeniem własnego życia.

W miniony czwartek w Poznaniu odbyła się piętnasta gala wręczenia "Kryształowych Gwiazd". Jest to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania. Ta prestiżowa nagroda, wręczana policjantom z Wielkopolski, jest wyrazem uznania dla tych, którzy w trakcie codziennej służby lub poza nią, często narażając siebie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę losu drugiego człowieka.

Wśród obecnych na uroczystości nie zabrakło Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki wraz z Zastępcami – insp. Romanem Kusterem, insp. Rafałem Pawłowskim oraz insp. Konradem Chmielewskim. KPP Gniezno reprezentował zastępca komendanta nadkom. Sławomir Sikorski.

„Kryształową Gwiazdę ze wstęgą” otrzymało dwóch gnieźnieńskich funkcjonariuszy - sierż. szt. Filip Jachimowicz i st. post. Marcin Panowicz. 

Wspomniani policjanci 6 kwietnia 2019 roku zostali wysłani przez dyżurnego do niewielkiej miejscowości na terenie powiatu gnieźnieńskiego w związku z informacją o próbie samobójczej. Pod wskazanym adresem, w pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli mężczyznę, który trzymał w jednej ręce butlę gazową z odkręconym zaworem, a w drugiej ręce zapalniczkę i krzyczał, że wszystkich zabije. Kiedy podjęte negocjacje okazały się bezskuteczne policjanci, wykorzystując chwilę nieuwagi desperata, rzucili się na niego i go obezwładnili.

źródło: KWP w Poznaniu

 

Galeria